Jump to content
chepho

Проблем с ABS

Recommended Posts

Здравейте, 

Имам проблем с АБС на задно дясно колело. от около година светва гасне, последно време по - често седи светнал и реших да го сменя. Подмених го с ABE и работи точно два дена и пак светна. Не съм я водил на диагностика , но съм сигурен че от него и мисля да купя друга марка. Гледам има Blue Print, Kamoka, Optimal, и се чудя какво да взема или пък втора употреба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик AБС взимай втора употреба,но първо да я видят на диагностика.

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна работа , втора употреба в мегапартс няма , питах на друго място и казаха, че се чупел при вадене от шенкела. 

Иначе я прочетох и е пак същия сензор - заден десен. Но този път има дъплнителна грешка за късо съединение, която я нямаше със стария датчик.

image.thumb.png.edbcc300f3f751970c2e775987f72f96.png

Никой ли не е сменял с афтермаркет сензор, който да работи коректно?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите проверихте ли до отпред дали са здрави?Той и стария датчик може да си е здрав.Лагера е с интегрирана магнитна лента вътре.С времето заминава.Разглобява се и има специална като плака се гледа дали всичко е наред с лагера.Всичко друго е само ала бала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.02.2024 г. at 20:10, z_chakarov написа:

Кабелите проверихте ли до отпред дали са здрави?Той и стария датчик може да си е здрав.Лагера е с интегрирана магнитна лента вътре.С времето заминава.Разглобява се и има специална като плака се гледа дали всичко е наред с лагера.Всичко друго е само ала бала.

Кои кабели отпред? Мерих за късо при изваден датчик от буксата до модула -няма. Няма и късо самия датчик, съпротивлението му е 450 м ОМА , но това нищо значи. Какво и заминава на тая лента? Извадих датчика от шенкела , почистих , пръстена се вижда , чист е. Разликата между новия и оригиналния стар сензор е че със стария проработваше , а с новия работи точно ден два и умря.

В София знаете ли някой който може да ми обърне внимание ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...