Jump to content
Orlin

Съединителят ми "хлътва

Recommended Posts

Привет. Едно от днешните ми премеждия с колата (освен, че трябваше да бутам понеже беше паднал акомулатора) бе "мекият" съединител. Като го натисна и на 2/3 ход хлътва лесно и останалта 1/3 сякаш зацепва. При напълно натиснат скоростите влизаха леко трудно. След като запалих и покарах малко (15-тина минутки) и стана малко по-твърд от началото и малко по-горе започна да зацепва, но не и там където поприцип зацепва. Вече при максимално натиснат скоростите влизаха нормално (така както преди влизаха при 2/3-3/4 натиснат. Тази промяна в педала ме наведе на мисълта данеби да има проблеми с хидравликата/помпата. Колата не я бях карал 10-тина дни и днес ми "сервира" този странен проблем. Погледах за теч(локвичка) там където я бях оставил, но нищо не намерих.Дайте съвет къде може да е проблема.Благдаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


На скоро иамх подобен проблем оказаха се гумички на
една от помпите, бягай при Омбре докато не си наръфал скоростите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си нивото на течноста ако не си го направил още, виж да не се е разхлабила или протекла пробката от където се обезвъздушава системата (като отвориш капака е от ляво до изп. колектори)съветът на слусчо е правилен или ти изпускат гумичките на помпата или ти е влязъл въздух от някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си нивото на течноста ........ изпускат гумичките на помпата ........

При мен загубата беше минимална, около 10-20 мл за един месец ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се оказа в повредена "горна помпа". Взеха ми 10 лв труд и 15 лв за ремонт на помпата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Помпата е дам...и аз бях така явно не ги правят качествено :D

Редактирано от HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След "поправката" на "майсторите" се наложи да се видя с Омбре. Естествено оправи нещата с комплект за поправка на попмата. Сега всичко е наред.п.п. пиша в темата поне ако на някой колега му се наложи да има варианти за решение на подобен проблем :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...