Jump to content
ivaneca_s@abv.bg

ВТЦ актуатор или верига

Recommended Posts

Здравейте момчета, качвам едно клипче от звука който издава колата сутрин, мисля че със слушалки добре се чува. Та съмненията ми са, че не е веригата а VTC actuatora, и понеже е бая пари исках някой от вас който има опит да каже, грешката е P0341 CMP sensor A и CKP  sensor insorect phase detected. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма готов отговор.Така или иначе се проверява ангренажа за зацепване и след това се нареждат нещата.Може да има доста проблеми ,примерно зацапана цетка или блокирал актуатор.На живи данни също може да се хване нещо от от опитен диагностик,а и ти не даваш достатъчно информация.VTC-то си има оперативен прозорец в който работи и си има процедура за тестване.Трябва да се чете..

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че ти знаеш :yes:, ама си ми много далече, някой от Пловдив да ги знае тези неща ? Онлайн четене не е ли възможно ?

Редактирано от ivaneca_s@abv.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали чувам внимателно ,но се чува и стържене ,а  не тракане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро стържене при самото палене не се чува, но имам разбита оптяжна ролка, която смених след клипа,от нея също се чуваше някакъв звук при работа на мотора. За този соленоид бях гледл клипа, но виден Майстор ми каза че не е от него и се отказах да го разглобявам :), Според мен веригата ми е стегната, няма никъкъв луфт по зъбчатките на валовете, и има съвсем леко движение със силно притискане на празните разстояния между банана и зъбчатката. И според моето виждане всички белязки на зъбноте колела на двата вала горе и коляновия вал си бяха на мястото. Все си мисля като съм гледал клипове на разтегнати вериги, че моята ще искара още 100000км. и за това почнах да се ровя понеже няколко човека ми казаха че е за смяна. Ще доида до Русе накрая ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...