Jump to content
Guest iXi

Помощ - купувам Civic

Recommended Posts

Guest iXi

Здравейте имам огромното желание, да се сдобия с един Civiv.Разсполагам с около 6000 лв. Но ве4е взех да се обърквам от разли4ните мотори , версии и тн.Та:1. Би ли ми обяснил някой разликите.2. На тая база какво е най уда4но да си взема за мойте скромни парици...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Английски сивик! След 95 за толкова ще се намери 1,4 литра 90 коня пълна инж. има и тема за английските

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Каква кола искаш да караш: икономична, по-спортна, по-голяма или малка, изборът е голям?Аз имам много добри впечатления от Civic 5-а ген., японска версия 92-95 г. 1.5 16V седан, много съм доволен! :lol: Предосстатъчно бърза за мотора, който носи голямото купе на седана. Доста са здрави, има един от дизайните на Сивик, които поне на мен ми е най-любими и този двигател е невероятно икономичен за мое учудване и надхвърли всичките ми очаквания. В града тук ми дава 7 по-рядко 8 л. на 100 км., а си карам яко в центъра всеки ден по задръстванията в Софиа, искам или не! Извън градско ако я галиш с около 100-110 км/ч. на мен ми дава към 5.5 л. (говоря само за бензин).Този модел можеш да го вземеш за тези пари в перфектно състояние!!!Прецени каква кола искаш да караш и попитай и останалите съклубари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iXi

Първо благодаря на Mark Antoniy и на Demon , за бързия отговор.Demon , естествоено е 4е всеки иска да кара най - икономи4ната,мошна комфортна и тн кола. Е в крайна сметка 4овек трябва да прави компромиси, та за мен разхода на гориво е с по - нисък приоритет в сравнение с мошноста например.Освен това мога да извадя и още някой лев (1000 - 1500) ако трябва...и си заслужава. :lol: Броя на вратите не е от голямо зна4ение.Даже двувратките ми харесват пове4е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

V-tec hatchback 5 генерация двувалов! След 92`! 160 коня 1,6 л.! Има от клуба хора с такива , нека те ти се хвалят за да ти звучи по-достоверно :lol: !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Да бе, Марк е прав :lol: И на мен би ми се искало да чуя отзиви за този автомобил, предполагам, че ще са все приятни, защото това е наистина един страхотен за класа си автомобил.Ако може все пак колегите да споменат и разхода?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Е к`во стана ? Никой не кара витеци в тоя клуб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KOSTUMA
:lol: аз миналата година си купих 5 ген 1.5 и на инвалид излезе 4300 но сега незнам кви мотори дават да се вкарват на инвалид!!!Но да знаеш 6000 лв ниама да ти стигнат за двуваловиа В-тек само митото и ддс то му са 4200-4400 ниакъде там ПП. Някъде чух че са ограничили инвалидните коли до 1.2 куб.см. но не съм 100 % сигурен .А ако ще плащаш мито с толкова пари ще земеш наи много 5 ген 1.5...... По мисли добре преди да се метнеш на някоя Хонда :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iXi

Оки тогава ще търся нещо по-слабо, но по-ново.Със сигурност пак ще е по добре от моита лагуна в момента (1.8 , 93 Кс.).Да, да спестете си ругатните, знам 4е е кенеф просто ми изпадна изгодно и я взех преди 2 години.Тези дето са VI - та версия гледам 4е ги има много, но пове4ето са с 1.4 мотор, пак 90 кон4ета - колкото лагуната но мисля 4е ще върви доста пове4е...И 10х за помоща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Със сигурност пак ще е по добре от моита лагуна в момента (1.8 , 93 Кс.).Да, да спестете си ругатните, знам 4е е кенеф просто ми изпадна изгодно и я взех преди 2 години.

Е,чак пък да е кенеф :) -мен интериора много ме кефи-не е чак толкоз лоша колата.И мотора не е зле-това е мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Е,чак пък да е кенеф :D -мен интериора много ме кефи-не е чак толкоз лоша колата.И мотора не е зле-това е мое мнение.

Tо и мен Лагуната ми харесва като кола, здрава е, но не му е тука мястото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest civic 1.5 cx

лагуната си е много готина ама има един основен недостатък: просто не е хонда :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iXi

Е не о4аквах такова отношение към френски афтомобил в Хонда форум.Мотора е здрав - наистина, но само мотора. А за интериора и комфорта не може да се спори - но не забрвяйте 4е е по висок клас от Сивик- а.Само 4е като мина по павета и вътре трябва с тапи на ушите да седиш - де що има кора и пласмаса в купето - лопа и треска.А хондата минава като Призрак само фууу се 4ува... :) .Та в4ера разговарях с едно приятел4е и той ме увери 4е не мога да намеря 4итава хонда - освен ако не е на инвалид (Просто митото е около 3000 - 4000 лв).Само 4е тук някой спомена за Англииски варианти та не знам дали те също са без Евро 1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

Ако питаш мен си вземи японски сивик 93-94 1.5 90 коня за към 6000 можеш с климатикмотора е много добар и върви мнооого:)аз веднъж покарах такава и останах много доволен! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iXi

И нещо друго да попитам. Вси4ки CIivc - и ли са с vtec интересува ме конкретно 1.4 iS - (96 /97) 90 коня. Но колкото пове4е разбера - толкова по - добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...