Jump to content
Doomex

проблем с централно заключване на CR-V 3

Recommended Posts

Здравейте колеги

имам следния проблем който периодически се появява , при заключване с имобилайзера или при включването на autodoorlock mode всички врати първоначално се заключват , после копчето на предна дясна врата бавно се връща в положение отключено , това се случва периодически тоест има периоди когато при заключване стои заключено , не съм установил кога и защо се случва , пробвах да изключа autodoorlock mode следвайки последователноста описана в една от оригиналните книжки които получих заедно с колата но резултат няма , тоест продължава да си е в autodoorlock mode и при определена скорост автоматично се опитва да заключи всички врати и понеже дясната врата се отключва процеса продължава постоянно и е ужасно дразнещо , моля за съвет как или къде да реша проблем а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често срещан проблем. Решава се чрез смяна на актуатора на въпросната врата. Самата машинка струва 800 лв. в Бултрако, 60 лв. нов китайски заместител, купен онлайн или според пазарлък за втора ръка от автоморга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 3-та генерация, не съм чувал да има автоматично заключване на вратите, при каквато и да е скорост. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, tougherty написа:

Често срещан проблем. Решава се чрез смяна на актуатора на въпросната врата. Самата машинка струва 800 лв. в Бултрако, 60 лв. нов китайски заместител, купен онлайн или според пазарлък за втора ръка от автоморга.

 

колега , ако това е проблема , защо понякога работи а понякога не , аз си мислех че ако е механичен проблем би трябвало да не работи постоянно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така започва - понякога работи, понякога не. Обикновено работи когато е по-хладно, но като нагрее колата по обед - спира. Постепенно ще спре да работи изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.08.2023 г. at 14:22, Doomex написа:

IMG_20230801_141518.jpg

IMG_20230801_141540.jpg

 

Това четиво е ясно. 

Интересно в случая е, твойто СРВ какво е (американка, канадка, или друго) и преди това работело ли ти е това автоматично заключване при определена скорост? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...