Jump to content
Guest slus4o©

Въпрос за контролния талон

Recommended Posts

Guest slus4o©

...............Глобата е около 20 лева, само че като си обжалвах НП-то в районния съд.............Основното предимство на недаването на талона, е че след 30 дни не ми се налага да ходя да вися по опашките в КАТ, за да си получа НПто и да ми върнат така важният талон....недай си боже да не ти е обработен акта и да трябва да ходиш още 2-3-4-5 пъти...

Човека сам си се оборва, значи по-добре било да ходиш

по съдилища отколкото да ти подпечатът или върнат талона :evil:

 

 

Според мен ако талончето не е в теб все едно си караш без книжка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без контролен талон глоба до 20лв :evil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o©

"...... Както и досега, когато катаджиите хванат нарушител на пътя и му вземат синия контролен талон. Нарушителят има право да кара колата си един месец с акта, докато чака да се изготви наказателното постановление в КАТ по местоживеене. От мига, в който то влезе в сила, шофьорът има право още един месец да кара с него. И ако дотогава не се издължи към хазната, не му връщат талона и той губи правото да управлява моторно превозно средство. Глобата за шофиране без талон е до 300 лв. Ако обаче уличеният в нарушение реши да обжалва наказателното постановление пред съда, то ще влезе в сила чак след окончателното произнасяне на магистратите. Ако ще да е и след 2-3 години. Депутатите вчера обаче не решиха въпроса със заварените глоби. Тяхната давност е 2 години, а размерът им до средата на 2005 г. до сега се изчислява на около 75 млн. лв. .......

 

в. ТРУД от петък 15 юни 1997 (брой 162)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

адвоката ми няма нищо против да си вади парите от спечелени дела срещу МВР ...

моят също три пъти е осъдил КАТ от мое име :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

адвоката ми няма нищо против да си вади парите от спечелени дела срещу МВР ...

моят също три пъти е осъдил КАТ от мое име :)

 

Я направете малко реклама и кажете какви парици струва подобна операция :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я направете малко реклама и кажете какви парици струва подобна операция :)

ако спечелиш нищо :) ако загубиш ... разноските по делото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви питам,дано да знаете,днес цял ден висях пред кат да си подам документите за книжка.Та мисълта ми е мога ли да карам кола с това синьото талонче дето ми го дадоха,щото така разбрах,чух от някъде и ако може,ще е супер.Лично мен малко ме съмнява.Не ми се чака 10 дни докато си взема книжката,а и имам собствена кола.Ако някой знае,НО АКО Е СИГУРЕН ДА ПИШЕ:(! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви питам,дано да знаете,днес цял ден висях пред кат да си подам документите за книжка.Та мисълта ми е мога ли да карам кола с това синьото талонче дето ми го дадоха,щото така разбрах,чух от някъде и ако може,ще е супер.Лично мен малко ме съмнява.Не ми се чака 10 дни докато си взема книжката,а и имам собствена кола.Ако някой знае,НО АКО Е СИГУРЕН ДА ПИШЕ:(! :(

можеш, стига да не попаднеш на заядлив катаджия, който е решил че не трябва да можеш :Dголяма част от подобни служители интерпретират закона както им е угодно в различните ситуации :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rozovo_dqvol4e

Значи няма проблем ако сега се кача в колата и карам.ДАно не ме спират.Ама сигурен ли си,че може,защото едни викат,че може други викат че вече не можело,не знам.Страх ме е да вземат да ме спрат,и после 5 години да си чукам главата.щото глобата е 1000 лева и 5 години лишаване от книжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма проблем ако сега се кача в колата и карам.ДАно не ме спират.Ама сигурен ли си,че може,защото едни викат,че може други викат че вече не можело,не знам.Страх ме е да вземат да ме спрат,и после 5 години да си чукам главата.щото глобата е 1000 лева и 5 години лишаване от книжка.

Сложи си и едни 5кинта в документите и си карай спокойно, като те спрат ще се сетиш защо! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма проблем ако сега се кача в колата и карам.ДАно не ме спират.Ама сигурен ли си,че може,защото едни викат,че може други викат че вече не можело,не знам.Страх ме е да вземат да ме спрат,и после 5 години да си чукам главата.щото глобата е 1000 лева и 5 години лишаване от книжка.

Докато не си вземеш книгата си НЕЛИГИТИМЕН,ти сам реши ще караш или не :) Ако те спрат ще си с едно нарушение напред :) Глоба от 100 до 300лв ,ако при справка в масивите на КАТ не ти е готово свидетелството ;) Лишаване няма,но ако ти вземат к.талон,докато не ти излезе нак.постановление няма да си получиш книжката и ще те задължат първо да си платиш дължимите налози,т.е. глоби,към държавата ,и чак тогава ще си получиш книгата :) Гадно ,а?...........Не ти пречи да пробваш и номера с 5-те лева,както те съветват ;) ................ако мине добре ;) ,но ако не мине..........отиваш към по-горе изложеното ;) .Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли омръзна да им обясняваш бе брат ! Те всичките са големи спецове по законодателство ...шофъорлък и т.н. ! И накрая пак ченгетата им виновни ! 5 лева ... мноо тряя да е гладен ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли омръзна да им обясняваш бе брат ! Те всичките са големи спецове по законодателство ...шофъорлък и т.н. ! И накрая пак ченгетата им виновни ! 5 лева ... мноо тряя да е гладен ! :dry:

Хахахахаха..........прав си ,понякога ми омръзва,но докато има лаици.................барем някой отбере нещо от моите съвети ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Noodle

А аз не мога да разбера к'во ще ти стане ако изчакаш още 10 дена :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Toва с недаването на талона го научих преди време , без да искам , от опит. И наистина си заслужаваше. Въпроса ми е сега , когато вече глобите се плащат веднага , как стои въпроса и може ли човек да си спести опашките пред кат , ако жертва 20лв за това ,че си е "забравил" синьото талонче :dry: ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва с недаването на талона го научих преди време , без да искам , от опит. И наистина си заслужаваше. Въпроса ми е сега , когато вече глобите се плащат веднага , как стои въпроса и може ли човек да си спести опашките пред кат , ако жертва 20лв за това ,че си е "забравил" синьото талонче :rolleyes: ?

Ми........по същия начин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я направете малко реклама и кажете какви парици струва подобна операция ;)

ако спечелиш нищо ;) ако загубиш ... разноските по делото
ДОбре де, хонорара на твоя адвокат кой го плаща? (ако спечелиш делото) Редактирано от -=airman=-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я направете малко реклама и кажете какви парици струва подобна операция ;)

ако спечелиш нищо ;) ако загубиш ... разноските по делото
ДОбре де, хонорара на твоя адвокат кой го плаща? (ако спечелиш делото)
Загубилата страна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...