Jump to content

Recommended Posts

Претърсих търсачката и горе в важните теми , но не намерих това което ми трябва.Проблема е следният преди 2-3 дена като се пребирахме от националната с змея се дърпахме на магистралата на max speed и на 7000 оборота някъде ми светна чек-а като се прибрах направих "мост" на буксата и чек-а ми светеше без да изгасне , но вместо него АБС-а издаваше сигнали ( през това цялото време чека си светеше без да прекасне нито веднъж ) АБС-а светна 4 пати на равни интервали лека пазуа и след това 8 пати пак равни интервали , търсих някъде за кодове на АБС но не намерихКолата е Б16А2 1992 г. , да вметна че колата я имам от 1 месец и АБС-а си ми свети посотянно след като потегля и никога не сам го усещал да работи колелалта си блукират спокойно и на дъжд и на сухо , педала не пулсира , ще бъда благодарен на лека помощ. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Niakoi
Отговорено (Редактирано)

4-8 го дават това: Wheel speed sensor, LH rear - resistance/wiring.Предполагам, че не е нужно да го превеждам.

Редактирано от Niakoi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Щом си закъсил куплунга и ЧЕК-а е седял постоянно светнат, това означава че нямаш грешки.Преди това обаче ти е светнал по някаква причина. Единствената такава причина поради която може да светне и да не показва грешки е да е изпаднал в авариен режим... За такова нещо грешка няма. Но ако на 7000 оборота, ЕЦУ-то ти е изпаднало в авариен режим, моментално си щял да усетиш нещо като прекъсвач и колата да не иска да вдигне повече от около 3500 оборота.Ако това не се е случило, значи ЕЦУ-то не е изпадало в авариен режим. От тук обаче следва че ЕЦУ-то е видяло някакъв проблем, но не си помни гршките. Провери си 7.5 амперовия BACKUP бушон в двигателния отсек. Или е изгорял или го няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

4-8 го дават това: Wheel speed sensor, LH rear - resistance/wiring.Предполагам, че не е нужно да го превеждам.

преведи го за всеки случай може да е нужно на някого по нататъка :evil: , ако му се появи проблем

Щом си закъсил куплунга и ЧЕК-а е седял постоянно светнат, това означава че нямаш грешки.Преди това обаче ти е светнал по някаква причина. Единствената такава причина поради която може да светне и да не показва грешки е да е изпаднал в авариен режим... За такова нещо грешка няма. Но ако на 7000 оборота, ЕЦУ-то ти е изпаднало в авариен режим, моментално си щял да усетиш нещо като прекъсвач и колата да не иска да вдигне повече от около 3500 оборота.Ако това не се е случило, значи ЕЦУ-то не е изпадало в авариен режим. От тук обаче следва че ЕЦУ-то е видяло някакъв проблем, но не си помни гршките. Провери си 7.5 амперовия BACKUP бушон в двигателния отсек. Или е изгорял или го няма.

Емо още утре ще проверя за бушона понеже вече е тъмно , но за този момент който споменаваш "авариен режим" за миг не се усети да прекъсне колата или да и падне мощността по някакв начин , но вече си нося жичка в мен и като светне смятам да отбия на момента и да закася да видим тогава какво ще покажеБлагодаря и на двама ви за отговоеите :) Редактирано от p0nka7a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен пък змея е направил няква поразия на твойта кола за да те дръпне! той е мушенник :evil::) ПП: надявам се да ми е простена малката закачка ;) ама просто не се сдържах ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

според мен пък змея е направил няква поразия на твойта кола за да те дръпне! той е мушенник :):) ПП: надявам се да ми е простена малката закачка :) ама просто не се сдържах :)

н.п :)Емо оказа се напълно прав :bow: 7.5 А бушона ми беше изгорял , би ли ми казал за какво е той ?Niakoi колега би ли искарал в темата някаква графика с кодовете на грешките на ABS , че или не търся достатачно или немога да ги намеря :bow: Редактирано от p0nka7a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Niakoi колега би ли искарал в темата някаква графика с кодовете на грешките на ABS , че или не търся достатачно или немога да ги намеря ;)

@p0nka7a, дай мейл, да ти пратя картинката, а после ти я публикувай тука. Не мога да я кача - тука няма опция, а не ми се занимава, да се регистрирам по разни сайтове за картинки и т.н. Участвам в много форуми, но това е единственият, дето не може да се прикача файл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/5/1053_624.JPG - твоа е линкът с кодовете на ABS.Дано не ви се налага да го позлвате но ако имате нужда да ви е полезен ;) Редактирано от p0nka7a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...