Jump to content

Recommended Posts

Радвам си се аз че съм на сухо в колата покрай тия дъждове напоследък, но... радоста не трае дълго другари... почна и вътре да вали ;) по-точно на мястото на пътника до шофьора се образува локва направо... Дотук установих (видях веднъж че капе от там), че тече от мястото на филтъра за климатика, който се оказа че го няма въобще (тъкмо се радвах, че е сигурно е читав защото вентилаторите на 4 направо ми изправят косата ;) ). Та за мое нещастие не е валяло последните 2-3 дни та да видя откъде точно тече, но все пак някой да има идеи? че тия мукетчета и изолации отдолу нещо много специфични миризми взеха да издават, пък и не си е работа да държа на жената краката в локва с вода ;) Нормалната логика сочи, че проблемът не е в купето а мястото от където влиза въздуха до там или уплътнението на прозореца отгоре, ама знае ли човек...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

най вероятно е точно това, което си мислиш но няма как да разбереш докато не разглобиш колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nasko

Радвам си се аз че съм на сухо в колата покрай тия дъждове напоследък, но... радоста не трае дълго другари... почна и вътре да вали ;) по-точно на мястото на пътника до шофьора се образува локва направо... Дотук установих (видях веднъж че капе от там), че тече от мястото на филтъра за климатика, който се оказа че го няма въобще (тъкмо се радвах, че е сигурно е читав защото вентилаторите на 4 направо ми изправят косата ;) ). Та за мое нещастие не е валяло последните 2-3 дни та да видя откъде точно тече, но все пак някой да има идеи? че тия мукетчета и изолации отдолу нещо много специфични миризми взеха да издават, пък и не си е работа да държа на жената краката в локва с вода ;) Нормалната логика сочи, че проблемът не е в купето а мястото от където влиза въздуха до там или уплътнението на прозореца отгоре, ама знае ли човек...

кога се наводняваш в движение или на паркинг,щото аз си слагах климатик на скоро и съм разглобявал там отдолу, има едно уплътнение откъдето влизат тръбите на климатика в купето.ако става в покой ми се струва ,че не би трябвало да е от там,а ако е в движение може да влиза от именно това уплътнение както описваш теча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли шибидах ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ;)1. Наводнява се в движение и като е спряла...2. Забелязах че не теква веднага след дъжда а след извество време - примерно 20-минути (хмм явно някъде се събира вода и после прелива или нещо такова...)3. Със сигурност тече от мястото на филтъра (или ако тече от друго място тече и от там...) - всъщност просълзяваше и от колектора - ако така се нарича на въздуха, който е преди филтъра, но от дупката за филтъра си капе най-яко...4. Нямам шибидах5. Тия изолации отдолу нямат съхнене да ги...

"... аз си слагах климатик на скоро и съм разглобявал там отдолу, има едно уплътнение откъдето влизат тръбите на климатика в купето...

Мен ме съмнява, че и моят са го разглобявали наскоро - защото половината болтове са нещо прекалено бели, ама какви са ги върши - знае ли човек ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да махнеш кората която ти е пред предното стъкло и да видиш дали не е запушен канала от който излиза водата ( която попада там от местата за въздуха ) . Незнам при теб как е ама аз съм с англичанка и въздуха влиза от ляво и там се пада една кухина надолу в края на която се намира този отводнител, а въздуха влиза в купето от дясно и е вдигнат нагоре.Според мен има 2 вариянта да ти влезе вода:1. Запушен ти е този отводнител и се пълни с вода тази кухина след което прелива вътре2. Уплътнението на прозореца вече е издало багажа и пропуска Премахвам варианта пластмасовата кора която е отпред да е спукана точно над отвора за въдуха в купето защото ми се струва малко нереално а и самия отвор има ръб отстраниНадявам се да съм бил полезен с нещо ;)

Полезно, тази вечер ще се пробвам с чука и отвертката ;) и ще пиша за резултатати...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...