Jump to content
gunner

Мнения относно civic 8 или accord 7

Recommended Posts

Привет! Обмислям закупуване на нова кола и съм се спрял на тези два модела на хонда най-вече поради добри лични впечатления от марката, а и изчетени чужди такива. Ще обясня от къде идва чуденето ми между тези два модела. По принцип civic-а ми се струва по-примамлив, но проблема е, че бюджета ми е около 7000-8000, а за тези пари civic бензин трудно се намира, по-скоро дизел, а говорим за вече остарели модели и ме е страх, че с дизела мога да се вкарам в големи разходи (съединител, турбина, верига). От тази гледна точка би било по-разумно да се насоча към бензините, но както споменах за тези пари трудно се намират. Погледнах и акордите 7ма генерация и там виждам, че има доста повече предложения в този бюджет. Там пък говорим за по-остаряла кола, но няма пълна угода и така или иначе компромиси ще трябва да правя. Тъй като искам добро съотношение за вървеж/разход съм се насочил към 2.2 i-CDTi за civic-а и 2.0 i-VTEC за accord-а, та общо взето май това е дилемата. Като цяло не бих казал, че карам толкова много, може би около 8000км годишно, като 70% от тях извънградско. Ще се радвам да чуя какво вие мислите по въпроса и в моята ситуация какъв избор бихте направили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 7 - заради по-големият % извънградско.

Покарай и 2-та модела и ще усетиш доста разлики.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...