Jump to content
Niko2Niko

Амортисьори,ксенон,подложки и регулируеми щанги

Recommended Posts

Здарвейте, от Сивик англичанка минавам на FR-V.

Колата (К20А9 ръчка) още не е при мен и не знам изобщо дали ще се налага тази интервенция.

Решил съм да и слагам гаЗ, но от прочетеното видях ,че понякога се  налага да се сменят пружини (и) амортисьори след време .Прочетох ,че FR-V и CR-V  имат много общи неща.

 

Въпросите,които ме вълнуват за момента са:

 

1. Добра идея ли е слагането на подложки да вдигне 2 см. задницата и компенсиране на газовата бутилка и дали да бъде в комплект с регулируемите щанги

на Febest : https://www.febest.bg/index.php?route=product/product&product_id=27252.

2. Ако се слагат подложки препоръчително ,но не и задължително ли е да се сложат и отпред (по-малки или със същата дебилина).

3. Проблемът със задните амортисьори, с който се сблъсках е ,че производителят KAYABA, изрично посочва ,че задният амортисьор е за автомобили без ксенон. Моля ,ако някой знае  конструктивно какво го отличава от оригиналните да сподели. И възможно ли е монтирането на алтернативен (обикновен). А предни в каталога на KYABA изобщо няма:confused:. Може да има от други производители. Стана ми много странно, че не произвеждат.

 

Mалко объркано го написах. Надявам се да се разбира. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, споделям само предположение, че задните амортисьори ако са малко по-вдигнати това би могло да попречи на системата за автоматична регулация на фаровете при ксенон. Просто отдолу до задното колело има едно лостче със сензор и той определя когато товара е по-тежък сваля фаровете. Това е само при модела със ксенон. Има начин да се обучи наново сензора след промяна в нормалното положение на колата.

 

Не съм вдигал или сменял задни амортисьори. Надявам се да съм ти бил полезен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...