Jump to content
b0reto

Вибрация при потегляне CRV 2.2 I-DTEC ръчка

Recommended Posts

Здравейте голеги. Имам следният проблем. Лятото се появи нещо като лека вибрация при потегляне, при вече пуснат съединител или при самото му пускане, м-у 1200-1800 оборота(вибрацията е лека, нещо подобно на това, когато колата е с хидравлика на волана и навъртиш волана докрай). След като се увеличи леко, се зачетох тук из форума и видях коментар, че в английски форум имало подобна вибрация и след като си сменили маслото на скоростната кутия, изчезвало. Същото направих и аз. Тогава при смяната, беше на около 89000км. Това е първа смяна на маслото... вибрацията изчезна. Налях точно 2.5л MTF3, оригинално, взето от Бултрако (на предишни обслужвания при тях ми казаха, че първата смяна била на 120000км, зачетох се и се оказа че трябва да се сменя на 50к до 60к макс.). Преди 2 дни започна пак да се получава вибрацията, като този път и засега се чува и усеща по-леко от предния път. Както преди, така и сега е само на студена кола и първоначално няколко потегляния, след това е ок. Тази вечер нарочно след първото потегляне и на светофара на червено, дръпнах ръчната и леко опитах да потегля на полусъединител няколко пъти, след което нямаше вибрация. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, върти ми се демпфер в главата, но ако е той, защо след първата смяна на маслото на кутията, вибрацията изчезна напълно?...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...