Jump to content
Guest Draik

Лампа за резервата на бензина

Recommended Posts

Guest Draik

Здравете,Интрересува ме кога светва лампата за резервата на бензина в какво положение на стрелката и при колко гориво. В книжката на колата прочетох че при резерва от 8 литра трябва да светне. Исках да видя дали ми работи лампата и доста изчаках но стрелката падна до долно положение и не светна никаква лампа, а човека от който я взех каза че работила. Достраша ме да карам още защото съм чувал че като свърши бензина и има опасност да изгори помпата.Та въпроса ми е на кое положение на стрелката трябва да светне. Сложих 10 литра бензин и стрелката отиде почти на половината между празен и половин резервоар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но никаде не прочетох тозно това което ме интересува :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest toto_spa

това което те интересува светва когато стрелката падне под нулата а ма по добре си дръж колицата с повечко бензин че съм слушал че помпата е бая скъпичка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

честна дума, това с показанията на бензина направо ме изнервя... онзи ден стрелката беше паднала до Е-то, сипах 10л ... и отида до под чертата за половинката.... не че вече не знаех къде ще отиде, но просто е изнервящо :DЗащо са го направили така японците умът ми не го побира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм с англичанка, стрелката ми е падала плътно до долу, ц не светва - въпреки че стария собственик ми каза че си работи нормално. Обаче се изнервих един път и я изцедих яката, взе че светна. Сега няколко дена я гледам свети. Знам че е или 5 или 8 резервата, но наистина не знам точно колко. Мн кофти

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........Обаче се изнервих един път и я изцедих яката, взе че светна. Сега няколко дена я гледам свети. Знам че е или 5 или 8 резервата, но наистина не знам точно колко. Мн кофти

Братле ти по-добре не си прави тия експерименти че както си с дизеларка:

 

"Кара: Honda Civic 2.0 TDi 97г - 90hp"

 

да не ти смукне въздух че после мани мани ........ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Да, поразбрах че ако станел този фал ще се видя в чудо :D но човека ми каза да карам, лампата щяла да светне. Тя пусто не свети и не свети и я хванах един ден и цял ден докато накрая не светна. Не знаеш какъв страх съм брал, но човек се учи докато е жив, това е просто неписан основен закон!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има ръчна помпичка на Дизела за подкачване на гориво,не е ни6то страшно ако случайно свърши горивото.Помпата е едно Гумено мехче което се стиска на ръка,трябва да е отворен и обезвъздушителният болт на горивния филтър.След като от там започне да излиза плътно гориво болта се затваря и се стиска докато се втвърди помпичката.Неприятното е че с малко гориво ако се кара и лапа боклуците от резервоара,което не е добре.

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами освен и аз да се пристраша и да карам докато светне, дано все пак светне ако не светне ще светна в най-лошия случай с пари за нова помпа, но поне ще змам че работи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравете,Интрересува ме кога светва лампата за резервата на бензина в какво положение на стрелката и при колко гориво. В книжката на колата прочетох че при резерва от 8 литра трябва да светне. Исках да видя дали ми работи лампата и доста изчаках но стрелката падна до долно положение и не светна никаква лампа, а човека от който я взех каза че работила. Достраша ме да карам още защото съм чувал че като свърши бензина и има опасност да изгори помпата.Та въпроса ми е на кое положение на стрелката трябва да светне. Сложих 10 литра бензин и стрелката отиде почти на половината между празен и половин резервоар.

Баце, аз въобще не мога да разбера какво показва и колко бензин има...По книжка колата ми има 45 литра резервоар. Когато стрелката слезе на долна черта (Е) пълня резервоара до горе и се събират 30 литра... ;):blink: Имам колата от скоро и още не съм й тествал лампичката, ако мога да се изразя така... но горното е някакъв индикатор ...Вероятно като отиде на червено ще има 8-10 литра в резервоара... ама това не искам да го научавам в практиката :blink:Колата е сивик 6 ген. Редактирано от sharki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е. Много са ебани тия бензиномери на Хондите. Що ли не са ги измислили като хората :D От гореспоменатите проблеми съм изпитвал почти всички - резервоар 45л. а като пълня до горе от почти червено положение влизат 33-35, лампата за резервата светва под червената линия и си е стресиращо да я чакаш да светне :P Пък поплавъка колко е шашнат горкия :P В зависимост от надолнища и нагорнища ми дава към 1/5 от скалата промяна. При яко спиране до 0 на светофар бенца се събира отпред и срелката направо забива :P Ткива ми ти работи.... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hunterat

Абе и аз така се изплаших, понеже колата за пръв път я засичам на градско колко ще даде, от светната лампа напълних 40 л. Викам си сега гледам от лампа до лампа и засичам. Минах 100 км гледам тя още си седи горе, ама от 100 до 200 като взе да пада, падна направо под половината. Сега е на 300 и е на Е :D . Много се надявам да изкара поне още 100 докато светне че иначе направо отивам на майстор да гледа хондилака що толкоз харчи. А иначе колегата е много прав вариации на темата с показанията хиляди, баири нанадолнища и прочие, винаги показва различно ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чудете се . На всички коли стрелката е за ориентир , а не за да си смятате разхода . А това че слиза долу когато има още бензин е за да се стреснете малко и да не карате само на изпарения.Разход се засича най-точно от пълен до пълен резервоар и пак не е перфектно, но е най-точния вариант. Т'ва от лампа до лампа изобщо не е меродавно. По този начин може да установите едиствено дали не ви харчи 20/100 ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята Хонделка също не съм я пробвал кога ще спре и до къде ще стигне стрелката. Стигала е под червения сектор но лампа не светва, усеща се само как започва да се дави и забива от мътилките най-вероятно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A някой знае ли на Д15б2 дали светва лампи4ката ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hunterat

Ами чудете се . На всички коли стрелката е за ориентир , а не за да си смятате разхода . А това че слиза долу когато има още бензин е за да се стреснете малко и да не карате само на изпарения.Разход се засича най-точно от пълен до пълен резервоар и пак не е перфектно, но е най-точния вариант. Т'ва от лампа до лампа изобщо не е меродавно. По този начин може да установите едиствено дали не ви харчи 20/100 ....

Прав си, най точно се засича, ако сега пак я напълна до горе, като при първото пълнене съответно съм си нулирал колометража.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pesho2

Някой знае ли 6 ген. hatch има ли въобще лампичка. Прави ли ви впечатление, че при изключен контакт стрелката за горивото си показва истинското състояние на резервоара, което не е мн. добре, като има средношни любители на бензин...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 6-та имаш лампа с бензинова колонка на таблото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

на 6-та имаш лампа с бензинова колонка на таблото

Така е ;) Нека на който му светне да си каже ;) Аз мойта още не съм я виждал да свети ;) ... понеже ме е страх да не остана на пътя!!! Да не си помислите само, че ми е вечно пълен резервоара ;) Редактирано от VitoEJ9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята като светна последният път минах 66 километра градско... Ама бая се стресирах после като напълних 51.3 литра при 55 резервоар и мисля да не я тормозя повече така колицата... Иначе си светва навреме - няма грижа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се чини, че имам изгорели ламби по километража (не осветява цифрите под 60 и над 140, а също така бензиномера и H2O temp) и не зная дали не ми е цъфнала и лампичката на резервата. А как се сваля табло на 6-gen. hatch, че да проверя ... кой да ти каже?! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...