Jump to content

Recommended Posts

Онзи ден докато работеше колата нещо даде на късо и цялото купе се разсмърдя на изгорели кабели. От тогава и колата няма палене.Първоначално си мислех че е отишло някое бушонче и някое просто кабелче но уви проблема се оказа доста по сериозен. Бензиновата помпа не се вклучваше и след като 2-3 часа специалист по алармите изключваше всички блокировки се стигна до извода че помпата е наред но до нея не достига информация която да я задейства. Затова търсенето в проблема на запалването на колата продължи. Оказа се че делкото не подава никаква искра към цилиндрите и от там и никаква информация за помпата и прочие. Затова се насочихме към делкото. Колата обаче вече 3 ден не може да запали. Не открихме и причината за миризмата на изгоряло в самото купе. Днес се видях с един много добър мой приател и той ми даде съвет че е почти сигурен че е отишло ECU-то на колата. За това махнах доста от тапицерията на колата там където е именно компютъра и определено се усети от къде идва миризмата, а именно от ECU-то :) Номера му е : 37820-P28-A00760-5021147 колата е Honda Civic 92г. 1.6 SOHC D16Z6. разрових се в нета и първия сайт на който попаднах е Този. Искам да попитам всички OBD1 системи ли биха станали на този Сивик ? И какво да търся защото почти съм сигурен че е отишло ECU-то. Колата е записана на час в понеделник от 8:00h където ще се опредили и точния проблем но мисля че е ясно къде е проблема. Съвети приемам всякакви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да предприемиш каквото и да било потърси някой с такъв мотор и си сменете комповете.пробвайте първо твоя комп на неговата кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали не може да се оправи това ECU. Ако имаш късмет може да е думнал само някой силов елемент който да се смени заедно евентуално с нещо друго и да заработи пак. Но ти трябва специалист по електроника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то в българия специалисти навсякаде, но качествени никъде :) Към кой да се обърна ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.М.Б.Р.Е ... смело :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж дали не може да се оправи това ECU. Ако имаш късмет може да е думнал само някой силов елемент който да се смени заедно евентуално с нещо друго и да заработи пак. Но ти трябва специалист по електроника.

Наистина може да имаш късмет - може да е някой електролитен кондензатор и/или друг (лесно забелязващ се,че е изгорял) елемент. Редактирано от Niakoi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да направиш снимки с добро качество на елементите на ECU-то, така че да проверим дали ще може да се види дали те е предал някой елемент. Новак съм но с електроника се занимавам попринцип, успях да оправа едно удъртяло телевизорче след токов удар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да направиш снимки с добро качество на елементите на ECU-то, така че да проверим дали ще може да се види дали те е предал някой елемент. Новак съм но с електроника се занимавам попринцип, успях да оправа едно удъртяло телевизорче след токов удар.

Eeee... @.CiviC. да не си ектрасенс!? :blink: Май ще трябва да си хвърля дипломата :unsure:

@BroNx, един съвет: избягвай телевизионните техници, освен ако не знаеш от сигурен източник, че човека е печен като специалист и то не само по телевизори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич гледам че си от София.Колегата по-горе ти го е казал.Не се занимавай с глупости ами бягай при ОМБРЕ.Там пичовете са професионалисти и нямат тайни по Хонда.Лично се убедих, но това ще го има подробно в отделна тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Eeee... @.CiviC. да не си ектрасенс!? :) Май ще трябва да си хвърля дипломата :unsure:

Какво се палиш, искам само да вида снимката с елементите :blink: кеде съм писал че ще я оправа :lol::P

 

 

edit: От диплома до практикум има огромна разлика...

Редактирано от .CiviC.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се паля, напротив, кефя се :blink: А имам и практика - това работя... както и да е... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

Ааааа, пак почнахте да си ги мерите :cool: Да се включа и аз :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

или се раз4атихте нещо май? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...