Jump to content
maccaron

Как се продава кола!

Recommended Posts

Вчера имах мнооого яко преживяване...продавах колата на приятелката ми. Представете си картинката, как един почитател на Honda се опитва да продаде Alfa Romeo на член на клуба им. Почвам да уважавам много хората на Горубляне, имат е..си таланта. Както и да е, май се провалих ама ми дреме на фантошките.Незнам що Ви занимавам ама... мноо ми беше яко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

То хубаво, ама я пораздуй малко в разказна форма. :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrOxBoLi

Да бе верно :) Пусни някой конкретен слух поне :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maccaron
Отговорено (Редактирано)

какво да ти разкажа???? първо останаха крайно изненадани, че някой, който е карал Алфа 155 '96, 1.8 8v, съответно 152 коня е готов да кара Civic '92, 1.5 90 коня. Изкараха ме луд, гледаха като че ли съм марсианец и неспряха да цъкат... Абе както и да е. Като минахме на техническата част единствената ми реплика беше " ..миии незнам...", добре поне че знам че колата е с верига, а не с ремъкТо да Ви кажа, май само на мен ми беше забавно, щото младежите вобще не зацепиха дали се шегувам с тях или наистина нищо не знам за колетопп.Поне единия беше достатъчно коректен да си каже, че: "...то и аз съм чувал че са добри коли Хондите ама като си имам Алфа ..."

Редактирано от maccaron

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ммм да1.8 152 коняда не би да те интересува? може да е твоя )))))) а да не забравя, с верига е, не е с ремък :bounce:

Редактирано от maccaron

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се бьркаш колега 2.0 16V туингспарк са 150 даже 147 коня, 1.8 не бяха ли кьм 120 ? ))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, разрови се из форумите или най-добре на сайта на Алфа и потърси нещо за ALFA 155 - 1.8 TS 8V S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sirakoff
Отговорено (Редактирано)

колега, разрови се из форумите или най-добре на сайта на Алфа и потърси нещо за ALFA 155 - 1.8 TS 8V S

Колеги, сега преди да дойда в тоя форум бях дълго време и в форума на Алфа. Та алфа 155 ми е една от любимите алфи... та 1.8 8V е 126 коня. Мотора има вариатор и е с верига както е отбелязал колегата :D Според повечето запознати е доста здрав мотор.16V моторите им са с ремъци на разпределителните валове и всичките им мотори са DOHC(8 и 16 клапановите) на 155-цата. Боксерите са друга бира :rolleyes: , но те не се слагат на 155. Редактирано от sirakoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммм да1.8 152 коняда не би да те интересува? може да е твоя )))))) а да не забравя, с верига е, не е с ремък :rolleyes:

Не, мерси, ама бих се заинтересовал от хондата ти :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ALFA 155 T.SPARK 1.8 8V S No. of cylinders, layout 4, in line, front transverse Capacity (cc) 1773 Max. power output:bhp-EC (kW-EC) at rpm 149 6000 Max. torque: kgm-EC (Nm-EC) at rpm 17 (165)5000 Timing (control) DOHC electrohydraulic variable valve timing Fuel feed Bosch Motronic M2.10 MPI electronic injection, combined with ignition Drive front Tyres 205/50 VR 15 (S)Steering box rack and pinion with power steering Front brakes: (dia. mm) 257 (ventilated) Length/width (mm) 4443/1730 Height (mm) 1425 (S)Wheelbase (mm) 2540 Boot capacity (dm3) 525 Kerb weight DIN (kg) 1200 Top speed (km/h) 200 Acceleration 0 to 100 km/h (secs) 10,3 Fuel consumption (L/100 km): at 90 km/h 6.7 Fuel consumption (L/100 km): at 120 km/h 8.8 Fuel consumption (l/100 km): urban cycle 9.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

bhp - 149

Max. torque:- 165

Timing (control) DOHC electrohydraulic variable valve timing

Acceleration 0 to 100 km/h (secs) 10,3

Tая кола да не тежи 1800 кила :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....И ХАРЧИ САМО 9.5 среден разход мноо икономична я изкараха :D,между другото ми препоръчаха като търсех кола да погледна подобни Алфи ама много бързо ме отказаха разни коментари на специалисти,че Алфа само от магазина да се купува :)

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

От всичко изчетено до тук, не можах да разбера тая кола върви ли , колко коня е, къв мотор е, за колко ускорява, става ли. Разбрах само, че се продава и това, че е с верига. :D:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат но имам една Алфа 75 2.0 TS която е 147 коня с променливо газоразпределение на всмукателните клапани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sirakoff

 

bhp - 149

Max. torque:- 165

Timing (control) DOHC electrohydraulic variable valve timing

Acceleration 0 to 100 km/h (secs) 10,3

Tая кола да не тежи 1800 кила :)

 

мисля че е около 1400 кила :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...