Jump to content
chopper1969

няколко запитвания и съвет

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Помпата на съединителя ти е прецакана, най-вероятно изтърва гумено уплътнение и съединителят ти не отделя добре, за това хърка и задната, тя е най-капризна. Отиваш на майстор, може да се разминеш със смяна на уплътнителни гумички за помпата, продават се комплект. Колкото до маслото на двигателя...Щом е черно и свършва бързо, значи си за смяна на сигменти-компресионни и маслени, няма да е зле да смениш и маслообирателните гумучки на клапаните. Незнам колко пари ще ти излезе всичко но е често срещан проблем така че няма от какво да се плашиш, при всички коли е така.

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задната хърка винаги когато я напъваш :)включваш бавно и нямаш проблем, за хидравличната помпа на съединителя имаше тема наскороколега си я беше свалил и отремонтирал сам за 20-30 лв общо взетои всичко си му работи чудесно, дори много по добре от преди ...за маслото въпросът ми е сутрин ли го мериш или вечер след като се прибереш от работа с колата примерно ? Тънко ти е и маслото за тези жеги, трябвало поне е 15W40 или 15W50 всеки бензинов/дизелов двигател почернява маслототова е нормалноза яденето на масло ... пробвай с добавкав ОМV продават една на Cyclo която при мен и при същия двигател свърши много добра работа ....и спря да ми харчи масло...иначе смяна на сегменти, гумички на клапанитеи ако ти потропват повдигачи на клапани се възползвай и тях да смениш :)аз ако бях стигнал до смяна на сегменти бих сменил и лагерите на коляновия валПП: ах, то пък се оказа стара тема а аз си пиша :Dcool ;)важното е да кипи безмислен труд :)

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...