Jump to content
RATAMAHATA

Проблем с антената

Recommended Posts

Здравейте, от скоро съм собственик на Хонда Акорд 2.0ies Coupe. Имам обаче дразнещ проблем. Антената е развалена и не се вдига и сваля автоматично. Вместо това чувам как се гърчи моторчето в агония и ми бърка в малкия мозък. Искам да ви помоля за съвет : да сменям ли цялата антена със се моторчето или може да се отремонтира. Надявам се на отговор от някой който се е зблъсквал с този проблем. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мойта беше така, ремонт мисля че няма да ти помогне. Между телескопичната част и моторчето движението се предава посредством едно като по-дебела пластмасова и назъбена корда, най- често проблема е в нея(чуписе). При мен беше счупен върха на антената и част от тази движещата част с малко промени заработи, но не за дълго. После си купих една по-евтина антена с идеята да взема от нея телескопичната и движещата част, но небеше точно същата и си я монтирах цялата. Работи общо взето, но винаги се вдига и по-рядко се прибира сама и трябва да си я прибирам на ръка и чакам момента да се счупи и тя и да си купя хубава (90-120лв.). Та ако си решил да си правиш тази сигурно ще ти трябва ето това на снимката -12:

Публикувано изображение

 

, но в Бултрако е по- скъпо от нова антена.

Най- добре е да си купиш нова, но моя съвет е да е по- качествена което за съжаление определя и цената. Но първо свали антената, разглоби я виж какво и е счупено и ако е нещо по механиката свиркай, защото аз имам мотора и зъбните колела които са здрави и от двете може да направим една. Успех :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да отремонтирваш и човъркаш пробвай да я изкараш на сила и да я смажиш.много е вероятно да е клеясала . :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам същия проблем и за да не ми чагърка съм откачил кабела. Мисля че се замърсяват и клеясват и от там идва по често проблема. От доста време си стои извадена :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RATAMAHATA

Мерси много за информацията. Беше ми доста полезна. Антената не е клеясала, но очевидно ще си взема нова. Днес изникна и нов проблем, но за него ще отворя нова тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята антена се беше повредила - беше се скъсала пластмасовата жила. Разглабя се и се сглобява лесно, но самата жилка няма оправяне. Купих си Bosch Club нещо си там. Но понеже не бях проверил предварително имах малки усложнения с монтажа - и буксата на захранването, и буксата за радиосигнала и самия начин на фиксиране на антената бяха различни. Ама с малко повече желание стана. Ако имаш нужда от съвет - свиркай :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраврйте колеги,И аз имам същия проблем - антената малко трака при изваждане и прибиране. При мене проблемът почти се реши с WD40 :whip:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...