Jump to content
pavle

алуминиеви джанти

Recommended Posts

Здравеите на всички, имам следният проблем: подариха ми 4 лети джанти /15/ 7или 7.5 инча???? с гуми 205/50R15 , монтирах ги на HONDA CIVIC 5та генерация, добре изглеждат но задните стърчат извън оплределеното място и като прескоча дупка или спящ полицай гумите трият във веждите на калниците. Ако някой се е сблъсквал с подобен досаден проблем моля да помага с идей как да го реша Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяш джантите или разширяваш калника ... за калника питай колегите които се занимават с оптичен тунинг да ти кажат колко струва и къде се прави !!! ( подсказка : Мачо го прави наскоро )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си решиш проблема и с тампони на пружините :( В магазините за ВАЗ ги продават :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с тампоните няма ли да се отрази кофти при влизане в завой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Пробвай,кво пречи :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах доскоро същият проблем,но се оправи с универсалните тампончета от магазина за Лада.Слагай тампоните и не му мисли а за стабилността какво ще пречат тампоните???Ще стане малко като каруца,но поне няма да ти реже гумите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-вероятно е да поизяде и калника не само гумите. И аз съм бил преди на същото положение и смених джантите и съветвам и теб да направиш същото. Недей прави колата да те вози като колело с дървена седалка. ПС: Ако случайно си с някакви фланци може да решиш проблема с по-тънки и малко късмет. Успех :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е малко хвани с раце и издърпай калника странно е но понага

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda_Civic_LSI_1.5_16V

По-вероятно е да поизяде и калника не само гумите. И аз съм бил преди на същото положение и смених джантите и съветвам и теб да направиш същото. Недей прави колата да те вози като колело с дървена седалка. ПС: Ако случайно си с някакви фланци може да решиш проблема с по-тънки и малко късмет. Успех :lol:

Не слушай колегата карай си с тия джанти колата става ужасно стабилна слагаш едни подложки и си решаваш проблема или както колегата по-горе каза издърпваш веждата с ръце ако стърчи малко.Тоя проблем го имах като се прибирах от София преди 2 седмици и наистина си беше ужасно пътуването колата беше пълна с багаж и 4 човека и съм карал на места с 40 само и само да не ми нареже гумата :offtopic: сега и 6 човека да кача колата си стига до едно положение и не опира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Освен всичко тези джанти са малко широки за тези гуми. Особено ако са 7.5... Гумите ще ти се износят неравномерно. А като бръкнеш отвътре в калника има ли място докато опре от вътрешната страна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamo

И аз имах доскоро същият проблем,но се оправи с универсалните тампончета от магазина за Лада.Слагай тампоните и не му мисли а за стабилността какво ще пречат тампоните???Ще стане малко като каруца,но поне няма да ти реже гумите

Ако искаше каруца , предполагам щеше да си купи не Хонда а някакъв модел на магаре или кон... :lol::lol::lol::lol: Колегата е много прав че тези гуми ще се износват доста неравномерно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lud fen

не съм съгласен че ще се износват неравномерноаз съм с 7 инча и гуми 195/50/15 направо заспаха дори преди това бях сложил да пробвам 185/65/15 и те станаха но са високиможеш спокойно на 7 инча -195/50

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pavpav

Освен всичко тези джанти са малко широки за тези гуми. Особено ако са 7.5... Гумите ще ти се износят неравномерно. А като бръкнеш отвътре в калника има ли място докато опре от вътрешната страна?

навътре в подкалниците има доста място

И аз имах доскоро същият проблем,но се оправи с универсалните тампончета от магазина за Лада.Слагай тампоните и не му мисли а за стабилността какво ще пречат тампоните???Ще стане малко като каруца,но поне няма да ти реже гумите

Ако искаше каруца , предполагам щеше да си купи не Хонда а някакъв модел на магаре или кон... :blink::blink::D;) Колегата е много прав че тези гуми ще се износват доста неравномерно ;)
горе долу и аз стигнах до извода за смяна на джантите, но ако някои може да каже с какви параметри би трябвало да бъдатдат новите, особенно изнасянето от главината навън или навътре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз съм с 15 цола и 7ж ширина и 195/50/15 и проблем няма а съм карал и с 205 но борда на калника отвътре е свит и карах спокойно но при теб зависи от офсета на джантата и ако е отрицателен слагай тампони и не му мисли само ще ти трябват нови болтове(по-дълги)за захващането на амортисора ако тампоните са горни а не странични Ш-образни.Айде със здраве и успех!

Редактирано от morskija

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_I_T_A_K_A
Отговорено (Редактирано)

Да ви кажа и аз съм със 7 инча и нямам НИКАКЪВ проблем:blink: гумата си стои перфектно спрямо калника:blink: При теб, ако джантата е с борд и може заради това да излиза толкова настрани....зависи от модела.

Редактирано от M_I_T_A_K_A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джантите са J7х15 HZ E 28, ИМА ЛИ ВЕРОЯТНОСТ СПОРТНО ОКАЧВАНЕ ДА ПОМОГНЕ

Да ви кажа и аз съм със 7 инча и нямам НИКАКЪВ проблем:blink: гумата си стои перфектно спрямо калника:blink: При теб, ако джантата е с дорд и може заради това да излиза толкова настрани....зависи от модела.

НА ХЕЧБЕКА СТАВАТ ЛИ ТАКИВА J7Х15 HZ E28

джантите са J7х15 HZ E 28, ИМА ЛИ ВЕРОЯТНОСТ СПОРТНО ОКАЧВАНЕ ДА ПОМОГНЕ

Да ви кажа и аз съм със 7 инча и нямам НИКАКЪВ проблем:D гумата си стои перфектно спрямо калника;) При теб, ако джантата е с дорд и може заради това да излиза толкова настрани....зависи от модела.

НА ХЕЧБЕКА СТАВАТ ЛИ ТАКИВА J7Х15 HZ E28
питам защото брат ми кара такава HONDA
Незнам за тея цифри нищо....аз съм си с J7х15 и нямам проблем. Можеш да видиш как стоят в профила ми....сега съм със спортни пружини, но още не съм вкарвал снимки, но си стои ПЕРФЕКТНО;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...