Jump to content
Sign in to follow this  
doorsun

Утечка на акумулатора при влага/дъжд

Recommended Posts

Здравейте колеги, както се разбира и от заглавието имам един странен проблем.При нас скоро не е валяло, но една вечер имаше много гъста мъгла - на другия ден акумулатора беше стопен до 0, степен такава, че дори и всички лампи на таблото не светнаха, централното също не сработи.Тогава го отдадох на алармата, но след диагностика се оказа, че всичко е наред.Наскоро след автомивката се прибрах, на сутринта имаше същия резултат с тази разлика, че този път направи неуспешен опит да завърти, всички други системи по колата си работеха.След зареждане на акумулатора нямаше утечки, предположих че е свързано с вода/влага, отидох същия ден на автомивка и след това се оказа, че дърпа ток...откъде още не знам, но със сигурност е свързано с влагата.Не знам откъде да почна, нито какво да кажа на майсторите, за да погледнат, някакъв датчик за дъжд, оголен кабел?Някой сблъсквал ли се е с подобен дребен проблем, който създава големи грижи?

Здравейте.

Както сте описал проблема смятям, че просто акумулатора си е заминал. Вече става студено нощем, и заради това умира... А съвпадението с миене и мокро, е просто съвпадение според мен. При такава голяма консумация трябва да гърми бушон, или още по лошо да се запали кабел. Очевидно не е така, затова смятам че е акумулатора. Свалете го и покарайте с друг, ако имате тази възможност, или откачете клемите и ще си покаже след няколко нощи.

Поздрави

Edited by ekolev

Първо тествай акумулатора.

Според мен е някой кабел наранена изолация ,при намокряне и се появява ефекта.

Труден проблем за диагностика,трябва ти еладжия.

Той знае как да тества откъде идва утечката,там да се търси проблема.

Edited by CARPERA