Jump to content
Nikola Kostadinov

Не работи оборотомера при намокряне

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Значи имам следния странен проблем: когато вали силен дъжд или след автомивка (общо взето след като се намокри стабилно) спира да ми работи оборотомера. Стрелката стои на около 700-800 оборота и не мърда нито надолу нито нагоре. След няколко часа като изсъхне всичко се оправя само. Само при мен ли е така и дали е опасно ? А най добре ще е да ми кажете как да си го изолирам по някав начин че да не става така въобще :)Отделно от това и алармата почва да писука от време на време като се намокри но това толкова не ме притеснява.ПС: Сигурно е нещо елементарно , но си признавам че нищо не разбирам от коли :)

Редактирано от Nikola Kostadinov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти клемите на бобината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самата бобина за високото напрежениеИма вероятност и оборотомера да се храни и от алтернатора ( динамото ) . така че почисти и там тънките кабели ( обувките )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Качвам ти снимка на таблото на сивик 5 генерация, там пише че взема сигнал от "запалителен блок" и кабелът е син на цвят, явно той ти прави проблем като се намокри, копни си схемата и я увеличи за да я разбереш по-добре :)Публикувано изображение

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...