Jump to content
Guest Salamander

Те4 от водния радиатор на D15b2

Recommended Posts

Guest Salamander

Здравейте колеги! Сно6ти видях,4е нивото на антифриза пак е паднало под минимума поразгледах и забелязах,4е радятора изпуска антифриз :D да ме ориентирате къде лепят радиатори или цена на нов? а има6е и някви прах4ета с метални стружки(или не6то такова) ефективни ли са или ?ето снимки на те4а от радиатора----> http://www.snimka.bg/album.php?album_id=133131п.п : благодаря предварително за отговорите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Здравей колега, от снимките не можах да разбера течът от трабичка ли е или от уплътнението на долното казанче. Ако е от трабичка можеш да я изолираш спокойно, всеки радиатор е изчислен да работи достатъчно добре с изолирани до 10% от тръбичките му. Ако не е от тръбичка-кофти, трябва да се лепи. Давал съм радиятора на старото си Ауди на такъв ремонт във Варна и ми го направиха ОК но се дава и капачката с балансната защита за проверка заедно с радиатора( да не е прецакан клапана и) Недей да сипваш никакви прахчета и тем подобни боклуци че ще задръстиш цялата система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега подобре си намери здрав .аз съм лепил моя вече незнам колко пъти и все протича докато него смених.налягането в системата не е малко! това с тези прахчета нее добра идея

Редактирано от kleni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здарвеите.по темата,лепил сам радиатор на старото си опелче,по то4но дадох го да ми го заварят с певеце заварка,за 10 лв,стана отли4но.сипвал сам и прахчета-не деистват,но има едно течно препаратче,в 6и6е,струва 6-8 лв,деиства само там кадето има те4 и допир с ваздуха,не запу6ва ни6то в системата-там седи те4но,но когато излезе през дупката става твардо като смола да ре4ем.от това сам доволен много.радиатора ми пуска6е за една нощ около 2 литра антифриз,след като налях това няма и капка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как се казва това те4но препарат4е? този евтин варянт ми се вижда най приемлив :D ина4е каква е цената на нов радиатор и да кажете някой 4итав магазин за 4асти? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз земах няква такава кирииика от сорта на тез "прахчета" сипах я и вече нямам проблем и дадох 20лв , пък за лепенето няма гаранция че няма да ти го направят колкото "ден да мине" и пак да си останеш с проблема.На мене за радиатор ми обявиха 200лв някав неоригинален иначе оригинал над 1000лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега не съм гледал снимките ти но ти казвам, че решението е нов!Имах този проблем, слагах прахчета, течности в шишенца за по 8 лв.резултат никакъв или най- много спираше теча за около 3- 4 дни.Смених радиатора с някъкво менте "AVA" - 160 лв. вече 2 години нямам никаквипроблеми с охлаждането.НО, след 3 смени на антифриза и промивка на охладителната с някакви си там маркови препарати, все още излиза в разширителния съд онази гад от шишенцето.Кака, че се повтарям но НОВ!

Редактирано от Ov4iKon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...