Jump to content
ViolinaYO

Пукане на радиото Civic 8

Recommended Posts

Здравейте,

моля да ми препоръчате някой при когото да отида, за да поправи радиото. При загряване пука и спира и го повтаря нон-стоп до изгасяне на колата, имаше такава тема, че се сменя ценер диод, но незная къде. Предложиха ми интерфейс за 250 лв, без дори да беше погледнато радиото. Какво да правя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

За какво са ти предложили интерфейс?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

защото им казах, че радиото прекъсва и не работи както трябва и това беше предложението (което било най-добрия вариант), но мисля, че ги мързи да отворят таблото и да видят какво му е точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Под "интерфейс" се разбира заместител на радиото? Просто не разбрах.

Иначе трудно ще намериш някой да го отвори и поправи. Тези радио модули са слаба точка на колата. Моето не пукаше, но се изключваше произволно. В един момент просто престана да се включва, когато дам контакт. Сложих китайска Double DIN навигация, но се оказа, че проблема с произволното изключване остана. Отидох в Авител и ми казаха, че губи захранване, както подозирах. Човекът беше шунтирал захранването на модула през реле от ключа. Не мога да кажа, че е най-технически издържаното решение, но проблем съм нямал нито веднъж от тогава. 

 

В Омбре ми казаха, че нямало такъв филм да губи ток, ама след 3-4 дена където кисна колата там просто казаха, че не им се занимава с това. За жалост даже не си дадоха труда да погледнат за какво става на въпрос, а само предположения и ми загубиха времето.

 

Не искам да давам съвети или препоръчвам някой. Просто споделям опит.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, заместител е. Благодаря за написаното все пак. :( Ще отида да питам навсякъде дали може да се измисли нещо, защото не се трае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не им се занимава? Позната с такава кола, имаше подобен проблем. Отиде в някакво сервизче за аларми и аудио. След 3 часа, колата и беше ок. Разглобили са таблото и са проверявали връзките докато намерят слабата. Дори, мисля да отида там, за да попитам, дали ще оправят дисплея, че изчезват някой цифри.

Това е в Бургас. Незная, колко е платила, но не вярвам да е повече от 50-60 лева.

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това звучи много добре, такива търся и аз просто незнам къде да отида в София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...