Jump to content

Recommended Posts

Здравейте искам да попитам това на снимките ли е PCV клапата ? Двигателя е D14A2.

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще ти помогне тая информация , но :1 - служи за въздух.2 - пропуска само в едната посока.Ако кажеш защо питаш може и още нещо да се сетя по темата :D пък дали е pcv .... потърси в някой manual как го наричат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте искам да попитам това на снимките ли е PCV клапата ? Двигателя е D14A2.

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

това е!!..имам я ако ти трябва :D Редактирано от miHo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А това какво е:

 

Публикувано изображение

 

На него пише PCV .

 

Отделно това което съм постнал в първия си пост уж трябва да е PCV клапата, само че на мен не ми изглежда вътре на такава, просто в нея няма нищо. Ще помоля Михо или някой друг колега със същия двигател да каже дали тази клапа трака нещо в нея като се разклати. Според Бултрако (ходих там) PCV клапата трябва да е в другия край на маркучето, а това за което си мислим че е PCV клапа е само някакъв водач ?!??? Въпроса е че в другия край на маркучето при мен няма нищо влиза директно.

 

Така е според мануала:

 

Публикувано изображение

 

А според бултрако трябва да има нещо тук:

 

Публикувано изображение

Редактирано от veno

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това което си показал трябва да е клапан и да пропуска само в посока към колектора. На по-старите модели изглежда право, а не Г-образно и като го разклатиш трака щото има съчма и пружинка. А в последния ти пост на онова голямото където също пише PCV е канистъра, той няма нищо общо с вентилацията на картера... от там минават бензиновите пари от резервоара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е че това което казваш че е PCV клапата в него няма нищо просто един Г образен щуцер ако мога да го нареча така. Възможно ли е пружинката и клапата да са "изфърчали" ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се иска да ти отговарям просто защото не съм сигурен, трябва да проверя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...