Jump to content
stanislav_stz

Нов потребител

Recommended Posts

Здравейте всички вие маниаци от света на хонда! Името ми е Станислав и съм на 21г. от Стара Загора. Наскоро имах възможност да се докопам до 97ма Civic hatchback 105 кобили, TDI. Понеже съм крайно неопитен, а виждам че тук има доста опитни хора, интересувам се за мнение за тази кола. Тъкмо и привърших днес регистрациите, прехвърляне на собственици, технически преглед, данъчни глупости и прочие и прочие. Ще поместя снимки в сайта, имам много въпроси свързани с тази кола, а и с Honda като цяло. Днес на техническия ми казаха че е възможно двигателчето ми да не е Хонда ми Rover ;) . Аз от друга страна не се очудвам много много, понеже разбрах че Rover и Honda имат някакви взаимотношения. Все пак, приемам всякакви мнения, критики, съвети и т.н. Само да разбера как се качват снимки и ще ви я покажа. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MAD DOG

Здрасти.Отговори предлагаме в неделя от 14.00 на бензиностанция Опет. :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Moonchild

Хонда с двигател Rover ?!?!?Aбсурд, за първи път чувам нещо подобно. Все едно на Veyron да сложиш двигател от Москвич...Обратния вариант е много по-често срещан, все пак силата на Honda е най-вече в двигателите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Хонда с двигател Rover ?!?!?Aбсурд, за първи път чувам нещо подобно. Все едно на Veyron да сложиш двигател от Москвич...Обратния вариант е много по-често срещан, все пак силата на Honda е най-вече в двигателите.

Хонда не правят дизел през ония години. Правилно са ти казали - двигателя е на Rover. Рядко се среща ,ама .... съответно очакваме на снимките англичанка :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

4естито колега,много щастливи км.А по мое скромно мнение,мисля 4е двигателя ти е ISUZU. :punk:Нека Хроноса да се изкаже :zen:Опа видях 4е е 2.0л.,май верно е роувър.

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теми по тоя въпрос има няколко и са доста подробни.Двигателът е съшия като на Accord TDI / 97-99г.Не се притеснявай Хонда може да нямат дизел по онова време но знаят какъв двигател да изберат за Дизеловия си модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_lv

Хонда с двигател Rover ?!?!?

 

Aбсурд, за първи път чувам нещо подобно. Все едно на Veyron да сложиш двигател от Москвич...

 

Обратния вариант е много по-често срещан, все пак силата на Honda е най-вече в двигателите.

ами тогава ми е много чудно защо повечето бензинови роувари дето съм виждал са с хонда двигатели въпреки че тва не личи много много но специалист който се занимава ми го е казвал... иначе те са с много тесни връзки и изобщо да не те притеснява иначе поздравления и на мене ми се иска да се кача скоро в така мечтаната колица с Н на предния капак :blush1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

3gpaBeuTe приятели. Разбрах че се събирате от време на време, може да понамина така, като ми привършат сега изпитите да се видим :blush1: Тъкмо се пребирам от КАТ, взеха ми душичката днес, но поне всичко вече е както трябва. Сега ще кача снимки.

 

Ето я и моята гордост:

 

Публикувано изображение

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Снимките не са много нови. Външния и вид инак е същия, само че вече е и с лети джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4естито колега!Колицата изглежда много запазена!Със здраве да си я караш!!!:blush1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, аз я имам същата, даже цвета им е същия, хамелион. В началото пишеш, че е 105 коня, но да знаеш че е само 86, дано не си я писал 105 коня в данъчното защото ще плащаш бая по висок данък. Данъка за 86 коня е 50лв., за 105 мисля че е двойно. Ако имаш някакви въпроси питай, не се стеснявай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами собственика ми каза че е регистрирана на по-малко коне, за това и плащам по-малък данък, точно 50 лева. По принцип той точно не би ме излъгал, но явно наистина е 86 коня. Жалко... тя и набира, става за изпреварване. Другото което ми направи впечатлени е обозначението, TDI - турбо дизел интерколер. Ами интерколер не намерихме. Отпред пише TDI, отзад пише 2.0i TD. Някой може ли да ми разкодира цялата шмекерия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шшшш,ееей тая е нова бе колега. :D Браво,такава пуканка не се вижда 4есто. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е браво :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sirakoff
Отговорено (Редактирано)

Ами собственика ми каза че е регистрирана на по-малко коне, за това и плащам по-малък данък, точно 50 лева. По принцип той точно не би ме излъгал, но явно наистина е 86 коня. Жалко... тя и набира, става за изпреварване. Другото което ми направи впечатлени е обозначението, TDI - турбо дизел интерколер. Ами интерколер не намерихме. Отпред пише TDI, отзад пише 2.0i TD. Някой може ли да ми разкодира цялата шмекерия?

Значи мотора с интеркулер е 105 коня, а този без е 86 :D. Да го имаш това предвид! TDI е турбо дизел инжекцион, не интеркулер(поне аз така знам).Честито за придобивката! Желая много безаварийни километри! Тия мотори са с много добра слава. П.П. Дано и аз да се похваля скоро с Н на капака :) УСПЕХ! Редактирано от sirakoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Тогава аз веднага бих и боцнал един cooler!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion

Честито колега безаварийни километри и много да те радва колицата.И добре дошъл в нашата секта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами собственика ми каза че е регистрирана на по-малко коне, за това и плащам по-малък данък, точно 50 лева. По принцип той точно не би ме излъгал, но явно наистина е 86 коня. Жалко... тя и набира, става за изпреварване. Другото което ми направи впечатлени е обозначението, TDI - турбо дизел интерколер. Ами интерколер не намерихме. Отпред пише TDI, отзад пише 2.0i TD. Някой може ли да ми разкодира цялата шмекерия?

Ами да ти кажа тази емблема отпред не е оригинална, само на твоята кола съм я виждал!Ааа относно вървенето и набирането хич не се притеснявай, японците наистина са преценили какво да сложат под предния капак, няма да излагат марката я :ebanjeee:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, хайде да си помислим какъв е принципа, под който действа дизела и изобщо възможно ли е дизелов двигател да не е инжекцион. I - то означава интеркулер, веднага давам пример: Ford Еscort TD и TDI, съответно турбо и турбо с интеркулер, 75 и 90 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретния случай, означението е 2.0i TD, "i" в случая показва че е с директно впръскване, а не че има интеркулер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,дай ми пример за дизел с индиректно впръскване и ще се съглася:starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса беше че колегата беше написал че TDI е турбо дизел инжекцион което мисля че не е съвсем вярно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че TDI не значи инжекцион е ясно, въпросът е такъв,че няма дизел,който да не е инжекцион,просто принципа на работа на двигателя е такъв:starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абревиатурата TDi означава, Turbocharged Direct Injection.Източник: WikipediaМоже да не е най-надеждният източник, но върши работа. :whip:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Их, как не се сетих да погледна там. Благодаря! Ами аз обмислям вече начините за интеркулер, ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...