Jump to content
Guest Demon

Внимавайте братя и сестри!

Recommended Posts

Guest Demon

Аз вече изгорях, внимавайте и вие :cool: Получих призовка да се явя за справка в КАТ. Отидох пред посочената стая, нямаше много хора, но за това пък всеки влезнал седи почти 20 мин вътре и при 3 човека можеш да си отвисиш час от пред. Та влизам аз там и ми пускат на едно видео запис на автомобила ми минал на кръстовището при Драган Цанков на червено (на това кръстовище всеки минава на червено, светофара на дясно свети зелено, а за направо червено) Та операторът седнал да си пие бирата на кафето и пуснал камерата, не искам да казвам колко акта са написани, защото моята кола беше една от многото преминаващи от там на същият светофар. Та питах аз, защо на мен ми пишат акт, като по нищо не личи, че аз карам автомобила и отговорът беше, че щом не може да бъде индентифициран водача, значи е собственика. Има си закон и член от него вече, за разлика от преди време. Попитах, защо не са спрели автомобила, за да разберат кой го кара, те казаха, че не е необходимо!!!А кажете сега къде е логиката на цялата работа. В Грмания ако не могат да установят кой е водача не ти пишат акт, защото къде според вас отива справедливостта на закона да наказва виновните? Но както знаем тук сме в България и нещата седят по съвсем различен начин. ;) Както и да е, станалото станало, акта си го отнесох с -10 точки, бъдете внимателни и умната, че такива катаджии с камери може да има навсякъде и отгоре на това изобщо няма да се стараят да застават на място, което ще позволи от записа после да се индентифицира шофьора ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

е, и аз изгорях вчера в софия , ама налетях на радар със 106км/ч :cool: "вземи тия 20 кинта да купиш нещо на децата като се прибираш" ;) ......иначе ставаше дебела работата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

е, и аз изгорях вчера в софия , ама налетях на радар със 106км/ч :cool: "вземи тия 20 кинта да купиш нещо на децата като се прибираш" ;) ......иначе ставаше дебела работата ;)

Да, ама аз днес щях да се радвам ако можех да мина с 20 кинта. Хем акт, дето ще е повече, хем 10 точки ще ми вземат ;) Мамка му, поне да бяха снимали водача на автомобила, но ако го снимат и се окаже, че не съм аз ще им изгори акта, а така е по-добре, защото щом не се вижда кой е съм аз. Със сигурност може да се успорва, но адвокат ще ми струва да кажем 100 кинта, а акта ще е по-малко със сигурност ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

е, и аз изгорях вчера в софия , ама налетях на радар със 106км/ч :cool: "вземи тия 20 кинта да купиш нещо на децата като се прибираш" ;) ......иначе ставаше дебела работата ;)

Да, ама аз днес щях да се радвам ако можех да мина с 20 кинта. Хем акт, дето ще е повече, хем 10 точки ще ми вземат ;) Мамка му, поне да бяха снимали водача на автомобила, но ако го снимат и се окаже, че не съм аз ще им изгори акта, а така е по-добре, защото щом не се вижда кой е съм аз. Със сигурност може да се успорва, но адвокат ще ми струва да кажем 100 кинта, а акта ще е по-малко със сигурност ;)
Акта ти ще е максимум 20 лв.Но за точките е наистина кофти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Акта ти ще е максимум 20 лв.Но за точките е наистина кофти

balgodaria za infoto,ako imam kasmet 2 god bez akt :D:D:D mai se opraviali i to4kite, plus tova ostavat oshte 29 :D p.p.: Vsashnost az sam si izgorial s toia akt, prosto ideiata mi beshe da predupreda vsichki ostanali shofiori da vnimavat i da go imat predvid,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

На влизане в София от към автомагострала Хемус (по Ботевградско шосе) - там също има камери. Най-малко 10 парчета са :D ама са качени високо по стълбовете и не се виждат, ако не ти кажат да погледнеш нагоре :D Показа ми ги печен шофьор, който е патил. Така, че пазете се и там! То по принцип там хората си карат бавно, ама все пак... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Ако колата е на фирма?Хахахаха...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

Абе хора за минаване на червено трябва затвор или да ти взимат книжката!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

а пак мога да ви кажа че има един бял форд ескорт 94г. четири врати и тъмни стъкла с вградена камера :D и се лепват слет теб като караш по бързичко :D и после :D затова внимаваите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Horse

В Грмания ако не могат да установят кой е водача не ти пишат акт, защото къде според вас отива справедливостта на закона да наказва виновните? Но както знаем тук сме в България и нещата седят по съвсем различен начин. :D

В Германоя схемата е точно, като тук. Глобата се налага на собственика и ако не заведеш водача лично да си признае-гориш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Абе хора за минаване на червено трябва затвор или да ти взимат книжката!!!

Аз имам лош спомен от такова неспазване на светлинен сигнал. Един ме натресе точно на светофара на НУРТС (Национално управление радио и телевизионни станций) или както е известна ТВ КУЛАТА.За щастие тогава все още некарах прелюда а едно бледо подобие на кола - голф 2-ика (дано не ви падна в очите след като си го признах...) Оня таксиметраджия спря, викнахме кат, че бях с каско и готово :D Ама на таксито му се стъжни, че дойде и ДАЙ. Колкото до камерите на Ботевградско - аз съм горял вече за превишена скорост :D Кой не е чувал за радарите на Ботевградско, кой не е пищял от тях :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest frisko

Ако изкараш 2 години без акт ще ти ги вьзстановят само при положение,че това ти е пьрви акт.Иначе глобата е 30 лева и 10 точки за червен светофар.Вчера сьм си взел талона точно след такьв акт :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Обжалваш акта,печелиш го и ти плащат хонорара на адвоката и разноските по делото,дори 300 лв да е.За административни дела в съда не се внася такса.В седем дневен срок се пуска жалба в КАТ до СРС/Софийски Районен Съд/Мен ме питайте за такива неща. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Обжалваш акта,печелиш го и ти плащат хонорара на адвоката и разноските по делото,дори 300 лв да е.За административни дела в съда не се внася такса.В седем дневен срок се пуска жалба в КАТ до СРС/Софийски Районен Съд/Мен ме питайте за такива неща. :D

Ти правил ли си го, в моят случай има ли смисъл според теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Добре де, в крайна сметка камерите са свързани с радари. Антирадарите в такъв случай не действат ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Обжалваш акта,печелиш го и ти плащат хонорара на адвоката и разноските по делото,дори 300 лв да е.За административни дела в съда не се внася такса.В седем дневен срок се пуска жалба в КАТ до СРС/Софийски Районен Съд/Мен ме питайте за такива неща. :D

Ти правил ли си го, в моят случай има ли смисъл според теб?
Да ти кажа и аз съм се щракал с такова апаратче и според мене няма смисъм да обжалваш! Но ти си знаеш де :D Аз при ограничение 50 ме снимаха със 110 и акта беше в порядъка на 20тина лева и точки, но ако ти се разправя за тези 20туна лева давай тамън после ще кажеш как седят нещата :D Редактирано от V-tec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Обжалваш акта,печелиш го и ти плащат хонорара на адвоката и разноските по делото,дори 300 лв да е.За административни дела в съда не се внася такса.В седем дневен срок се пуска жалба в КАТ до СРС/Софийски Районен Съд/Мен ме питайте за такива неща. :D

Ти правил ли си го, в моят случай има ли смисъл според теб?
Да ти кажа и аз съм се щракал с такова апаратче и според мене няма смисъм да обжалваш! Но ти си знаеш де :D Аз при ограничение 50 ме снимаха със 110 и акта беше в порядъка на 20тина лева и точки, но ако ти се разправя за тези 20туна лева давай тамън после ще кажеш как седят нещата :D
Всъшност интересно е ако не са заснели шофьора, дали може да се обжалва?Защото акта е на мое име, но всъшност се отнася до неизвестен извършител. Възможно е и КАТ да не са съвсем изрядни от всякъде при подобен вид акции, защото основата на всеки закон е, че си невинен до доказване на противното. Значи ако да някой сгази човек с колата си, или я е предостъпил на някой който е извършил това престъпление. Няма да тикнат веднага собственика зад решетките, а ще трябва да се образува следствие, което да докаже вината му или невиността му. За това смятам, че в подобни ситуации в които КАТ снимат от ъгли от които не хващат водача на автомобила, има някакъв може би мегдан да се обжалва. Но най-добре всъшност може да го каже това някой адвокат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Еми ако някой ти тафне колата и после я зареже някъде като преди това е направил 10-ти нарушения!? :D Ужас...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Еми ако някой ти тафне колата и после я зареже някъде като преди това е направил 10-ти нарушения!? :D Ужас...

схвана мисълта ми, точно това имах предвит и в този случй ще се проведе разследване, което ще има за цел да докаже ти или не си бил с колата. Аналогично същото трябва да е с нарушаването на закона за движение по пътищата и подобни актове за ситуации като при мен в които не се вижда водачът на автомобила може би биха отпаднали в съда. Пак идва въпросът дали си заслужава, но може би някой път ще обжалвам за идеята, защото и КАТ-аджиите понякога прекъляват с търпението на хората и им се качват на главата. Сега като не прибират пари по пътищата и има камери, дай да прайме яко сеч.Добре де, в крайна сметка с този постинг, ще съм сигурен, че ако не всички, поне повечето съклубари ще са по-внимателни за подобни ужилвания по пътищата от КАТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Ами мене ме питаха дали съм карал колата и евентуално ако не си, колата се води на твое име и пак ще го отнесеш, а ако кажеш че не си я карал ти ще питат кой я е карал и ще трябва да натопиш някои твои приятел и т.н :blink::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

КАТ-аджиите понякога прекъляват с търпението на хората и им се качват на главата. Добре де, в крайна сметка, поне повечето съклубари ще са по-внимателни за подобни ужилвания по пътищата от КАТ.

Човек трябва да си носи последствията на действията си! Карал си с превишена скорост, нарушил си светофар или нещо подобно - какво, цвете по куриер ли да ти пратят ?!? Пак малко е на тези, дето карат като за формула из града!А и наистина това ще ни накара да сме по-внимателни. Което не е никак малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Sanders

Еми ако някой ти тафне колата и после я зареже някъде като преди това е направил 10-ти нарушения!? :blink: Ужас...

да си я обявил за открадната преди часа и датата на снимката , в противен случай си купи противоплам - гориш! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

КАТ-аджиите понякога прекъляват с търпението на хората и им се качват на главата. Добре де, в крайна сметка, поне повечето съклубари ще са по-внимателни за подобни ужилвания по пътищата от КАТ.

Човек трябва да си носи последствията на действията си! Карал си с превишена скорост, нарушил си светофар или нещо подобно - какво, цвете по куриер ли да ти пратят ?!? Пак малко е на тези, дето карат като за формула из града!А и наистина това ще ни накара да сме по-внимателни. Което не е никак малко :blink:
Бих искал един ден да карам зад теб и да те видя на колко места ще караш с над 50 км. и после ще се съглася да взема акъл от теб за превишената скорост в града :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Бих искал един ден да карам зад теб и да те видя на колко места ще караш с над 50 км. и после ще се съглася да взема акъл от теб за превишената скорост в града :blink:

Kолега Демон, изобщо не съм критерий за сравнение, за това казах "това ще НИ накара да сме по-внимателни.

 

Но поне мен като ме спрат за нарушение, и си го признавам и си нося последствията, а не мънкам "ама нямате право, ама това ама онова..."

 

Все пак мерси за инфото, за камерите. На мен често като ми пищи радар-детектора из града и го игнорирам - сега ще се оглеждам и за камери!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Бих искал един ден да карам зад теб и да те видя на колко места ще караш с над 50 км. и после ще се съглася да взема акъл от теб за превишената скорост в града  :D

Kолега Демон, изобщо не съм критерий за сравнение, за това казах "това ще НИ накара да сме по-внимателни.

 

Но поне мен като ме спрат за нарушение, и си го признавам и си нося последствията, а не мънкам "ама нямате право, ама това ама онова..."

 

Все пак мерси за инфото, за камерите. На мен често като ми пищи радар-детектора из града и го игнорирам - сега ще се оглеждам и за камери!

Значи и ти не си ме разбрал колега, аз не мънкам и не се оправдавам изобщо. Идеята ми да беше да предопредя колегите с темата, а не да ме съжаляват за акта :D:D:D:D:D Както и ако прочетеш по-горе си пише. А също другото което исках да кажа, че КАТ не са 100% изрядани понакога като си пишат актовете и ако това е актът Х, заради който може да ти вземат книжката и ти не се усетиш как да се защитиш по законен път, в случаят ще си остане за твоя сметка. А ако си толкова принципен и мислиш, че няма смисъл да се защитаваш, защото се чустваш виновен и после няма да можеш да спиш заради гузна съвест.........ами какво да кажа освн: Евала, ходи пеша :D

 

п.п. Всъшност не искам да звучи заяждащо, опитах се да огледам от всякъде нещата и да споделим опитът си. А със сигурност човек ако знае, че го дебнат камери ще е по-внимателен :D Но определено няма човек от тук с ръка на сърцето, който да каже, че кара в града с точно 50 км. и не е превишил никъде скоростта. Не говоря да кара като луд, аз определено не съм от тия, а говоря за превишена скорост. Има места накоито ако караш с 50 рискуваш някой да те удари.

Както и да е, карайте внимателно и умната :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...