Jump to content

Recommended Posts

Здравейте!Преди 2 седмици си взех Хонда Сивик 95г, 5 врати, 1.6 113кс, двигател D16Y3. Хондата е супер, но преди няколко дни установих, че климатика не бачка. Аз мислех, че трябва да се допълни с фреон, но установих причината. Корпуса на компресора е меко казано спукан-има 1 доста значителна дупка в него, парче от него се е откъснало. Чудя се как не съм го забелязал като я купувах, но вече е късно. И така-сега си търся нов компресор. Въпроса ми е в София от къде да търся и колко горе-долу би струвал? Казаха ми че около 250лв, възможно ли е или е евтино / скъпо? И още нещо-има ли различни модификации или е една. Защото приятел ми каза, че имало няколко, като не всички пасвали. Аз се опитах да видя някакъв номер или модел - единствените цифри, които видях бяха H90. Възможно ли е това да е модела или номера или не? Трудно ли се сменя?Чудя се как може корпусът да се е пръснал. Вярно, че има налягане, но чак да се отчупи парче колкото капачка на бутилка... Мерси предварително за съветите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o©


Това се получава когато на 6-7000 АС-то ти духа студено :)
и накрая ти става доста топличко при майсторчето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stoichokolev

Това се получава когато на 6-7000 АС-то ти духа студено :)

и накрая ти става доста топличко при майсторчето :)

ами явно се е случило още в Италия, съдейки по дупката, не е прясна. Сега търся компресор, че кофти без клима през лятото, това беше ч от основните причини да сменя старата кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Виж за втора употреба :) Най -вероятно става от друг модел на Хонда и 100% от Ровър :) Свали твоя и търси същия,втора ръка ще намериш за 50-100лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за втора употреба :) Най -вероятно става от друг модел на Хонда и 100% от Ровър :) Свали твоя и търси същия,втора ръка ще намериш за 50-100лв :)

Май така ще направя. Защото днес ми казаха, че някой продавал, но били 250-300лв. Ама май по-добре да потърся малко, да видя из моргите как вървят първо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ли се сваля компресора, дали има нужда от майстор или и аз с малко помощ и комплект ключове ще мога? че да не взема някой дръг модел, който не пасва и да ме е яд после. Някой друг сблъсквал ли се е с подобен проблем? Да знам и колко пари да приготвя де, че ако е 100на лева е ок, ама 300 + монтаж... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ли се сваля компресора, дали има нужда от майстор или и аз с малко помощ и комплект ключове ще мога? че да не взема някой дръг модел, който не пасва и да ме е яд после. Някой друг сблъсквал ли се е с подобен проблем? Да знам и колко пари да приготвя де, че ако е 100на лева е ок, ама 300 + монтаж... :)

Моя съвет е върви в някой специализиран сервиз за климатици, със сигурност ще ти излезе по ефтино от колкото да се учи някой върху колата ти, казвам ти го от личен опит!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Компресора се сваля лесно,но този ,който вземеш трябва да се надуе за да се види дали е читав :D Наистина търси някой,който разбира,за да ти свърши работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...