Jump to content
radugan

привет нс всички

Recommended Posts

Привет на всички!От близо 3 седмици сьм с хонда 1.4i 98г с фабрична газова уредба и след като смених консумативите(масло,ремьци и филтри) харчи по 13/100 газ на градско и ми се струва доста! Та вапросьт ми е дали някои друг има подобна хонда с газова уредба и колко му харчи на газ и на бензин ????? И изобщо дали някои има идея колко трябва да харчи ???Благодаря Ви предварително за отговорите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, доста е. аз имам такава хонда с нефабрична газова и ми харчи 9-11 градско в софия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondÑŽ

Аз такова понятие като фабрична газова уредба не съм чувал /освен като биташки маркетингов трик в БГ/ - поправете ме ако греша. Или има някъде щамповано на изпарителя логото на Хонда :blink:По въпроса с разхода- наистина е малко висок за този двигател, но зависи и как караш в града. Нормално трябва да ти гори в този сезон около 10-11 градско. Поне на мен първоначално/ преди да направя един селски тунинг на газовата/ ми даваше такъв разход и то на Д15Б2 седан.Има доста неща които трябва да се настроят прецизно за добър разход на газ и затова ти препоръчвам да отидеш при някой специалист за диагностика. Може просто да се окаже, че не е правена никога профилактика на изпарителя и да се наложи да му смениш мембраните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

съмнявам се да са мембрани. питах и ми казаха че се сменяли на 200 000 км...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pitbuls

за мембраните,по кнга ги дават да се сменят на 25-30000км,а за разхода,аз сам с рекс 1,6-16в-136,и ми дава градско разход от 11 до 15 на 100,зависи от времето,града в които кара6 и наи ве4е от начина на каране.при газта границите варират много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми така ми бяха казали в един сервиз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със седан д15б2. Нормално е да гори 10-11. Напоследък ми се качи разхода до 12-13, докато онзи ден с JohnyBoy не установихме, че ми е гръмнала гарнитурата на главата, един цилиндър не работи и в него влиза антифриз. А колата дори и така вървеше почти добре :blink: След ремонта, предполагам, че пак ще се върна на нива около 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен настройка си виж и свещите според мен ... тоя разход не е нормален за културно каране , но за серсемско като на някой от нас си е съвсем в нормите :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен свещи и кабели, провери и въздушния филтър, ако е много зацапан, го сменяй, играе голяма роля при работата на колата на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бихте ли препоръчали някой сервиз или майстор на газови уредби, да я откарам да я погледнат и да и направят центровка????!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiholov
Отговорено (Редактирано)

Колега ако си от София отиди ТУК. Надявам се да съм бил полезен успех :D

Редактирано от tiholov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Не съм експерт,не съм и счетоводител но като чуя 12-13 литра на 100 газ ми се струва че сметката излиза крива.Поправете ме ако бъркам.Първата ми кола беше Лада на бензин и газ и от тогава не искам да чуя за тази икономия.Нищо не икономисах,само ядове.И цената на газта вече е .....

Цената е двойно по-ниска.Аз правя 40/60 извън/градско и харча 100лв на месец за газ... от какъв зор да давам 200 ? Харча 8.5-9л /100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как да не е по евтино на газ. Че тя каквато и кола да е трябва да дава разход от рода на 20л./100км. газ за да достигне стойностите на разходите ти за бензин в град с движение като в София. Много малко са колите на бензин които могат да дократ под 10 л./100км. бензин в София. Така че който е против газта трябва или да е мноо твърдоглав или да има мноо парички в джобчетата (лично мнение). А колкото до разхода, на мойто Цитро 2.0 на безин му правя 12 на газ 13 и с ръчка и без ръчка все толко ми дава аз може би просто не мога да карам като хората баща ми го сваля до 10 бензин ама той кара като пенсионер, не мисля че на газ трябва да ти толкова голяма амплитудата на разхода по скоро има нещо по самата газова система или по смата колица. Относно спора за фабричните газови, съм чувал от приятел чийто баща работеше в Япония, че точно на базата на сивик има разработки с два резервоара вградени в карусерията на колата единия от които е за бенз а другия за газ и се продавали свободно в смисъл били пуснати в производство. Точно той ми обесняваше и как при тях имало някакъв допълнителен компютърен модул който контролирал двете системи. До колко е вярно не знам това ми каза френда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън/Град 8-8,5/ 9,5-10 като въобще не я жаля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_alex_

Моят 1,5 D15B2 ми гори също 10-11 л/ 100км градско , ама си е яко ръчкане :D Тя и на бензин ми правеше ококло 9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го свалям до 10 /100 при леко каране, при настъпване 12 /100 газ. Д16А8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..............фабрична газова уредба........13/100 газ ......колко трябва да харчи ???..........

За тоя разход трябва да и пръскаш шортите от юркане :unsure:

 

 

ПС На мойта макс разход на газ съм и засичал 11,2 (градско) и

7,5 (не градско), като си карам както ми скимне а не постоянно

да си мисля аве ся колко ли тунджа смуче аз принципно така си

карам и затова си купих Сивика защото хем е оса а и малко мед поапва ;)

 

По въпроса за фабричните уредби, преди няколко

месеца попаднах на ето тази оферта във вестника:

 

VW Caddy EcoFuel

 

Публикувано изображение

 

На това му викам фабрично и то метаново, така си излиза от завода а не .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За метанова съм съгласен, виждал съм и на Фиат Мултипла такава, но говорим за Хонда колеги. Такава не съм виждал нито съм чувал. Ако някой има друго инфо да го сподели. Може и снимки или линк да даде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...