Jump to content
Danail

Какво Масло да сложа на двигателя

Recommended Posts

Здравейте на всички.Отскоро карам Хонда и сега трябва да сменям маслото на двигателя.Хондата е модел 95-96, и е на 112000(ясное че не са реални).Каже какъв тип масло да сложа, марка и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Добре дошъл във форума. Ще видиш че тук има доста обширни теми по този и доста други въпроси. Пробвай да използваш търсачката. :oТърсачка

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото трябва да е мазно :( а сега сериозно според мен Мотул 10w40 полусинтетика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

маслото трябва да е мазно :( а сега сериозно според мен Мотул 10w40 полусинтетика :)

а 15W50 Мотул ? Малко по-високотемпературно би трябвало да е пак полусинтетика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в хонда казват 10в40 и аз им вярвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol 10w40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотул 15W50 за лятото, а когато температурите паднат под -20 си сложи 10W40 и двете са полусинтетики ,както са ти писали колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, мисля да сложа Repsol 10W40 полусинтетика.Виждам, че доста неща мога да науча и затова бих искал да ви питам и за други работи. Четох във форума, че ако махна(сменя някаква клапа) на колекторите, ще се вдигне мощността. Вярно ли е това, и от каква клапа трябва да си сложа?Другия проблем е с машинката на задната чистачка. Някой продава ли такава машинка, а също на предната врата при сваляне на стъклото, всичко е ОК, но при вдигане, стъклото излиза от уплътнението и трябва всеки път ръчно да го намествам(стъклата са ел.). Дайте съвет как да го оправя това нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Благодаря за съветите, мисля да сложа Repsol 10W40 полусинтетика.

Виждам, че доста неща мога да науча и затова бих искал да ви питам и за други работи. Четох във форума, че ако махна(сменя някаква клапа) на колекторите, ще се вдигне мощността. Вярно ли е това, и от каква клапа трябва да си сложа?

Другия проблем е с машинката на задната чистачка. Някой продава ли такава машинка, а също на предната врата при сваляне на стъклото, всичко е ОК, но при вдигане, стъклото излиза от уплътнението и трябва всеки път ръчно да го намествам(стъклата са ел.). Дайте съвет как да го оправя това нещо?

Аз съм на Репсол 10/40 и съм доволен. Колкото до стъклата, бях пращал снимка на един колега и не помня ти ли беше или не...има една рейка отвърте под кората с два болта от която се наглася посоката по която да се движи стъклото за да не излизаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maral

Здравейте на всички.Отскоро карам Хонда и сега трябва да сменям маслото на двигателя.Хондата е модел 95-96, и е на 112000(ясное че не са реални).Каже какъв тип масло да сложа, марка и т.н.

HONDA 10W40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...