Jump to content
twor

Английски към европейски стил фарове

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

От скоро съм собственик на сивик 8ма генерация. Като всяка нова придобивка, на този етап предимно и се радвам :)

Тези дни забелязах, че фаровете ми светят в английски стил, лявата страна им свети по-високо, което си е дразнещо за насрещния трафик принципно. Та се чудя дали има вариант с проста настройка да преминат към европейски стил(дясната страна да е тази която свети по-високо) или американси(равен лъч), които са правилният вариант за нашите пътища? Евентуално бихте ли препоръчали сервиз където това може да се свърши, ако е нужна по сериозна намеса?

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравей колега, тъй като фара е рефлекторен може да се обърне с монтаж на лупи във самия фар. Предполагам фирмите които предлагат ксенони и лед китове може да ти свършат работата или ако някой колега е правил да съдейства. Обаче трябва да решиш дали искаш лупи. Ето един клип на процедурата. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега!
Доколкото виждам от клипчето и каквото друго успях да гугълна, туй малкото дето стои "върху" крушката е това, което определя дали е английски или европейски вариант фара. Не знам дали се продават отделно, то даже името му не знам :) Лупата явно ще реши проблема, а и може "по-модерно" да стане :) но май и в двата варианта голямо разглабяне си пада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, според бултрако софия, самите рефлектори били английски или европейски стил и се сменяло фара направо. Та явно или нов фар или лупа са вариантите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...