Jump to content
rstefanov

d13b2 swap с b16

Recommended Posts

Здравейте,

 

Интересува ме някой правил ли е този или подобен swap, какво мислите за стъпките, които съм планирал и можете ли да ми препоръчате сервиз?

За сега плана е следния:

1. да прегледам и закърпя купето, ако е нужно. видимо няма ръжда.

2. да сложа дискови спирачки отзад.

3. да сложа по-хубави апарати и дискове отпред.

4. да сервизирам изцяло окачването.

5. да избера двигател и да намеря нужните части. за сега съм се спрял на b16. точно коя версия ще реша в процеса на работа.

6. swap в добър сервиз или евентуално ако намеря някой, който разбира достатъчно за да асистира.

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, rstefanov написа:

Здравейте,

 

Интересува ме някой правил ли е този или подобен swap, какво мислите за стъпките, които съм планирал и можете ли да ми препоръчате сервиз?

За сега плана е следния:

1. да прегледам и закърпя купето, ако е нужно. видимо няма ръжда.

2. да сложа дискови спирачки отзад.

3. да сложа по-хубави апарати и дискове отпред.

4. да сервизирам изцяло окачването.

5. да избера двигател и да намеря нужните части. за сега съм се спрял на b16. точно коя версия ще реша в процеса на работа.

6. swap в добър сервиз или евентуално ако намеря някой, който разбира достатъчно за да асистира.

Благодаря предварително!

Ето отговори:

 

1. Супер - ама ако има ръжда това става много скъпо

2. Зависи за какво я ползваш - аз в момента съм си все още с барабаните отзад, а се движа с б16 от години вече. Има хора с Х22 в 5та ген, които също карат на барабани

3. Хубави дискове -да, по-хубави апарати - не разбирам какво имаш предвед

4. Супер - ама по добре афтърмаркет окачване

5. Ако ще е б16, трябва да смениш всичко - резервоар, вътрешна инсталация, инсталация на мотор, двигател, скорости, полуоски, компютър.... Коя версия е от значение за да може да е правилната версия за инсталацията ти и компа- ОБД 0, ОБД 1, ОБД 2 (а) (б)

6. Това ще ти е най-лесно за намиране, но пък не е безплатно

 

П.С. и мойта тръгна от д13, като след 4 години единственото дето остана от д13то са барабаните, даже и купето изхвърлих

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

 

2. Зависи за какво я ползваш - аз в момента съм си все още с барабаните отзад, а се движа с б16 от години вече. Има хора с Х22 в 5та ген, които също карат на барабани

-----

За сега е за всекидневно каране. След 2-3г. ще си купувам нова кола и тази ще стане на играчка. Барабаните са за ремонт, вместо да ги правя ще сложа дискове.

 

3. Хубави дискове -да, по-хубави апарати - не разбирам какво имаш предвед

-----

Правих подобен ъпгрейд на мотора си и съм много доволен - 1 към 2 бутала на предната спирачка. Гледам из нета, че мода е лесен, а има и готови китове ако се запъна.

 

4. Супер - ама по добре афтърмаркет окачване

-----

Може и OEM ако се намерят части. До колкото съм чел и питал от Интегра става.

 

5. Ако ще е б16, трябва да смениш всичко - резервоар, вътрешна инсталация, инсталация на мотор, двигател, скорости, полуоски, компютър.... Коя версия е от значение за да може да е правилната версия за инсталацията ти и компа- ОБД 0, ОБД 1, ОБД 2 (а) (б)

-----

Точно тук ще имам нужда от помощ. А и тепърва ще се интересувам коя версия да търся.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...