Jump to content
PAM

Акорд 2.0 дизел 1998г. светва чека при използване на моторна спирачка

Recommended Posts

Здравейте, проблема ми се появи след смяна на уплътненията на горивната помпа. Да кажа, че не съм специалист и за почти всичко ходя на майстор, на моя имам доверие и не той прави помпата, но видя параметрите и каза, че всичко е наред.  Та проблема се получава при използване на моторна спирачка при падане на оборотите под 2000, светва чека и блокира газта трябва да натисна съединителя чека изгасва и мога отново да карам. Но сякаш става някаква грешка в компютъра и започва да мени обороти и дори изгасва някой път. Ако загася колата и я запаля отново си беше наред, но от скоро започна да мени обороти и без да светне чека. Като я закачиха за диагностика всичко е наред. Ако някой има идея какво може да е ще съм му много благодарен да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скъсана мембрана на сервото прави подобен проблем..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, тия дни ще отида при майстор и ще пиша какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста учудено ме изгледа майстора като му казах за скъсаната мембрана на сервото и ме прати при майстора който ми прави помпата. Записах час за днес, по-рано нямаше часове, но вчера проблема се оправи. Като почна да прави проблемите се обадих на майстора на помпата и той ме посъветва да сложа една добавка в горивото, това беше преди месец и си обяснявам оправянето на колата с нея. Може би е бил зацапан някой датчик и сега се е изчистил нямам представа, само съм доволен че колата е наред.  

Единственото което остана да оправя е тракането на скоростния лост и ще карам колата с пълно удоволствие.

Редактирано от PAM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро след като се оправи пак започнаха същите проблеми. Отговора бил доста по-лесно обясним. Явно при сглобяването на помпата буксата на кабелите от компютъра не е била сложена както трябва и на моменти не е правила контакт и затова е гаснела. Сега вече наистина е добре, след каране една седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...