Jump to content
Guest d15b2

крушки за фаровете

Recommended Posts

Guest d15b2

реших да си сложа сини крушки на фаровете(не става дума за габаритите, дето ги имат 56%от такситата) та да препоръчате нещо? аз гледах philips, други май не съм срещал, но още не съм почнал сериозно проучване ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

OSRAM модела който е 50% повече светлина и съотетно +20 метра повече видимост. H4 Silverstar 60/55W P43t маи се водеха. Бодни едни такива и ще разбереш за кво ти говора. Циганския лаф: Фаровете ден прават е напълно приложим в тоя случай!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Мдаааа Paradox_f е много прав и крушките се казват точно така и наистина са много добри, единственият недостатък е че изкарват около година, но пък си заслужава само, че внимавай да не си вземеш тези дето са със 30% повече светлина, защото те са обикновенни крушки на необикновенна цена ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MARTO

OSRAM модела който е 50% повече светлина и съотетно +20 метра повече видимост. H4 Silverstar 60/55W P43t маи се водеха.

КОЛКО СТРУВАТ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

мом4ета аз карам с осрам това са едни от наи добрите крушки аз карам с осрам cool blue с 30% пове4е светлина но това е от синята серия и ве4ер не са сини като тия биташките а са бели с много лек син отенак перфектни са и са 4000к колкото тази цифра е по голяма толкова по силно светят.друга може би по добра крушка е е осрам премиум това мисля 4е е наи добрата/абе в4ера ги гледах в един саит но осрам ли бе6е пилипс ли не помня/ааааа наи добрите крушки са PIAA тва са американски крушки вси4ки рали коли карат с такива и са невероятни но са доста скапи докараха на един авер комплект 2бр за 119$ но са 8000к/келвина /и пишеше 4е трябва да се сменят кабелите с по дебели за да осетиш разликата и сега е лудница

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

мом4ета аз карам с осрам това са едни от наи добрите крушки аз карам с осрам cool blue с 30% пове4е светлина но това е от синята серия и ве4ер не са сини като тия биташките а са бели с много лек син отенак перфектни са и са 4000к колкото тази цифра е по голяма толкова по силно светят.друга може би по добра крушка е е осрам премиум това мисля 4е е наи добрата/абе в4ера ги гледах в един саит но осрам ли бе6е пилипс ли не помня/ааааа наи добрите крушки са PIAA тва са американски крушки вси4ки рали коли карат с такива и са невероятни но са доста скапи докараха на един авер комплект 2бр за 119$ но са 8000к/келвина /и пишеше 4е трябва да се сменят кабелите с по дебели за да осетиш разликата и сега е лудница

1. В България може да се купят Филипс - и не заминават за 1 година за разлика от Осрам.2. ПИАА са японски. Това че се предлагат яко в Щатите е друг въпрос :-) И наистина са номер 1 на пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Мене пък ме мъчи следния проблем имам си една крушка казвам една щото другата я прецаках и не мога да си намеря такава и сега едната ми е Х4 а :( другата е оригинална.Утре ще я снимам ако можете да ми помогнете ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Тва с 1-та година за 1-ви път го чувам. Опела го карах ден и нощ с включени светлини около 9 месеца с тия крушки без никъф роблем. После се отървах от него...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Преди имах една кола(няма да я споменавам) и карах с крушки за 12 лв. от Илиенци. Eagleeye или нещо такова. С газ са. Но 100 W вместо 60.Днес карам моята хонда с такива. Инсталацията е разчетена.На пежо 405 обаче грее, това само за информация.Та ще ти кажа това от практика........ сложи ги тези, с които карам аз. Разликата е голяма защото са по-мощни, но най-важното е, че инсталацията е разчетена за тях. Те са синкави на външен вид, като светят са почти бели.Не са маркови, но досега са изгорели само 2 крушки за 5 години. Хехе това е смешно, като имаш предвид, че ги купуваш на 12 лв.Но наистина са добри, защото са по-мощни. То има значение и рефлектора на фара, защото на пежото 405 е малък и се вижда два-пъти по-малко отколкото на опел кадет. На сегашната ми хонда са добри рефлекторите (сивик купе) така че и твоите трябва да са в ред.Не се набутвай с маркови, цените им са доста по-големи, а особен смисъл няма. Само да те е яд ако изгори някоя дефектирала да ходиш да купиш комплект отново, че по една се съмнявам да продават. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

ти от колко време ги караш тия ментетата,щото съм чувал че не само инсталацията ами и самия рефлектор можел да се преебе от по мощни щото бая повече напичат тия 100 вместо 60та ако ги караш от повече време и нищо не ти се е случило е доста полезно инфо да го знаем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

то4но с такива сам си рарал типото верно 4е светиха ок но те са 100 в и да си кажа 4есно не светят за 100в а само хар4ат и греят за 100 в колегата явно никога е нямал 100 в крушка и за тва говори така 4е са супер,а и другото те са синкави зашото са боядисани самото стакло на крушката с няква спец.боя и след много каране на фар тази боя подпухва и се лющи а няма да казвам как ми потамня рефлектора от високата температура за това 4е вземи си до 60 в крусхка а ако искаш 100 или 120 има рали серия с 4000 5000 8000келвина и тогава разбери силата на фара /по каталог се дават само за офф роуд за6тото са много силни и заслепяват много другите вода4и не за друго /успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Хехеееее момчета вия ще ме убиете бе ! Защо смесвате единиците за мярка я ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Нека малко да поясня....става ли ? Значи единицата за мощност е Ват Единицата за осветеност е ЛуксЕдиницата за термодинамична температура е КелвинПри круките със нажежаема жичка голяма част от мощността се отделя във вид на топлина, друга част като магнитно поле, трета част като светлина но във невидимият спектър и едва тогава идва ред на светлината от видимият спектър а това зависи от термодинамичната температура на крушката(колото е по висока толкова светлината е по бяла)Това че една крушка консумира повече от друга не е гаранция че интензитета на светлината във видимият спектър е по-голям ;) Ксеноновите крушки са газоразрядни (не са с наж. жичка) и консумират едва 35 W :( (при тях няма такова отделяне на топлина и почти всичко се излъчва като светлина) но пък при тях UV лъчението е силно и рефлекторите също помътняват ;) Но пък те разчитат главно на лупите ;) Така, че като си купувате крушки гледайте да има едно задраскано UV :D А ти Dominic как ли ще се почувстваш ако ти кажа, че OSRAM-a 50% more light са по 15 кинта :D , дано с разликата от ментетата успееш да си купиш нов рефлектор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...