Jump to content
Guest EX_

Въпрос за митото

Recommended Posts

Guest EX_

Ще отпадне ли митото и ДДС-то на колите, които се внасят и най-вече как ще стои въпроса с колите произведени извън EU. С две думи след 2007 г. мога ли да си купя HONDA без да плащам мито или някаква друга такса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

по непотвъдена инфо: Тази година поляците кат ги приеха в ЕС имаха 3месечен безмитен внос на автомобили. Ама за нас дали ще има такова нещо.............???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

До колкото знам щяло да отпада но дали ще стане ;):(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Няма какво да отпада, ние и сега не плащаме мито на колите с евро1. Това което се плаща е ДДС върху мощността на мотора. Японските коли и другите произведени извън европа затова са така скъпи, защото се плаща и мито и ДДС. След като влеземе в ЕС едвали ще отпадне това, тъй като това е наложено именно за да защитава европейското автомобилостроене (явно има защо имайки предвид качеството на японското) :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

Няма какво да отпада, ние и сега не плащаме мито на колите с евро1. Това което се плаща е ДДС върху мощността на мотора. Японските коли и другите произведени извън европа затова са така скъпи, защото се плаща и мито и ДДС. След като влеземе в ЕС едвали ще отпадне това, тъй като това е наложено именно за да защитава европейското автомобилостроене (явно има защо имайки предвид качеството на японското) :(

много си прав,и не само това ами и каква ще им е изгодата да махнат митата - да се напълни със още по големи трошки тук и то без да се пълни хазнатааз даже мисля че е по добре да ги дигнат за старите коли много митата че да се сменият с по нови

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Според мене ако се вдигнат таксите за по-старите коли, няма да стане по-нов автопарка в България. Трябва да се работи в насока не на вдигане на таксите, а на увеличаване доходите въобще, пък тогава автопарка сам ще се обнови. Никой като взима голяма заплата няма да си купи стара кола.Не симптомите, а причината трябва да се отстрани. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

малко :( ама ще ни извинитеспоред теб кое е по лесно и по реално (тоест по възможно да стане а не какво ни се иска) да вдигнат изведнъж заплатите на 8 000 000 българи от които сигурно вече 2 000 000 цигани ... или да вдигнат митата на старите колиа по темата: купи си трабант - след година две като искат да ги разкарат се говори че на гордите собственици на трабанти ще им разрешат безмитен внос само и само да си ги сменят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

А естествено, че ще вдигнат таксите по-скоро.Да това с трабантите и аз съм го чувал. Не ми се вярва да стане така, ще ги ограничат по други начини. В общи линии нищо хубаво не се очертава. Ти виждаш колко трудно е да си вземе човек кола, камо ли по-спортна (това което ние наричаме "спортни коли" е малко силно казано. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Ako отпадне митото няма да стане това с старите автомобили :( ще има ограничения предполагам за старите пак ще плащаш като поп но за по новите до 5 год ще има облаги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...