Jump to content
Skic

Honda Civic 1.3 75 к.с.

Recommended Posts

Здравейте!Нов съм тук и навярно за стотен път ще прочетете питане за даден модел и тип двигател. Бях на път да взема Мазда и все още не съм се отказал(става дума за моделите mx-3 и 323F BA), но нещата се позабавиха, а междувременно се появи една Honda с посочения по-горе двигател, а годината е 1994-та. Доста неща изчетох за Мазда, возих се, карах и ми се ще да е така и за Хонда, за да съм наясно. Не искам да сравнявам двете марки, а само да науча вашето мнение за 1.3 кубиковия двигател. Сигурно ще препоръчате по-големите мотори, но на този етап това мога да взема. И още нещо каква е разликата между японска и английска Хонда и как може да се разбере къде е произведена... Благодаря ви! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

Здравейте!Нов съм тук и навярно за стотен път ще прочетете питане за даден модел и тип двигател. Бях на път да взема Мазда и все още не съм се отказал(става дума за моделите mx-3 и 323F BA), но нещата се позабавиха, а междувременно се появи една Honda с посочения по-горе двигател, а годината е 1994-та. Доста неща изчетох за Мазда, возих се, карах и ми се ще да е така и за Хонда, за да съм наясно. Не искам да сравнявам двете марки, а само да науча вашето мнение за 1.3 кубиковия двигател. Сигурно ще препоръчате по-големите мотори, но на този етап това мога да взема. И още нещо каква е разликата между японска и английска Хонда и как може да се разбере къде е произведена... Благодаря ви! :)

Като оставим това ,че съм пристрастен,спокойно мога да ти кажа ,че здравината и надежността на двигателите са запазена марка на Хонда :) .Специално 1,3-то съм го пробвал няколко пъти и честно казано ми идва малко слабо,но това е заради "юношеската ми кръв :worthy: ",иначе погледнато двигателят дава достатъчно динамика на и без това лекия хеч(говорим при 5-та генерация хечбека),като сравнен с европейските си конкуренти,той е класа над тях :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като оставим това ,че съм пристрастен,спокойно мога да ти кажа ,че здравината и надежността на двигателите са запазена марка на Хонда :) .Специално 1,3-то съм го пробвал няколко пъти и честно казано ми идва малко слабо,но това е заради "юношеската ми кръв :worthy: ",иначе погледнато двигателят дава достатъчно динамика на и без това лекия хеч(говорим при 5-та генерация хечбека),като сравнен с европейските си конкуренти,той е класа над тях :unsure:

Кофти е да искаш сравнение от фенове,но ще помогнем с квото можем :Въпросния двигател Д13Б2 никак не е маломощен...идеялната градска кола,автоматичен карбуратор,не е притенциозен откъм гориво и октаново число(става и за обикновена газова уредба).Ако карбуратора не е омагьосван се иска 1 в годината да се прочисти и си мърка перфектно.Разхода е според номера на обувките.Градско каране от 7.0 до 10.0 л/100км.Не понася 15 цолови джанти като по-големите си събратя,но не е болка за умиране..около 500 лв е стягането след закупуване на автомобил 2-ра употреба,ремъци, масла,филтри, накладки.Големите тампони на задните носачи са по 25 лв.Гърнетата са перфектни и след 20 год.стига да не е удряна.Фабрични дефекти почти няма.в смисъл май се сещам само за хидравличната кормилна рейка при ниски температури,амортисьорите на багажника,нестандартния аккомулатор,обезшумяването на купето.На повечето проблеми изброени и неизброени от мен има решение в форума..ако ти се занимава чети наред и ползвай търсачката.Като цяло ти препоръчвам да се спреш на общия вид на колата преди покупката...външен вид,тапицерия ,таван,седалки.състояние и работа на мотора и скоростна кутия.Окачването не те интересува..рано или късно ще минеш на червено Кони и забравяш.....Дано да съм бил полезен!Това извън темата: Не знам коя черна овца уручаса Хонда в Ф1 и чакаме с нетърпение началото на европейския манш,за да видим дали ще си изпълнят обещанието,но поне има за кого да викаме :)хахахахаххахха Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като оставим това ,че съм пристрастен,спокойно мога да ти кажа ,че здравината и надежността на двигателите са запазена марка на Хонда :) .Специално 1,3-то съм го пробвал няколко пъти и честно казано ми идва малко слабо,но това е заради "юношеската ми кръв :worthy: ",иначе погледнато двигателят дава достатъчно динамика на и без това лекия хеч(говорим при 5-та генерация хечбека),като сравнен с европейските си конкуренти,той е класа над тях :unsure:

Кофти е да искаш сравнение от фенове,но ще помогнем с квото можем :

Въпросния двигател Д13Б2 никак не е маломощен...идеялната градска кола,автоматичен карбуратор,не е притенциозен откъм гориво и октаново число(става и за обикновена газова уредба).Ако карбуратора не е омагьосван се иска 1 в годината да се прочисти и си мърка перфектно.Разхода е според номера на обувките.Градско каране от 7.0 до 10.0 л/100км.Не понася 15 цолови джанти като по-големите си събратя,но не е болка за умиране..около 500 лв е стягането след закупуване на автомобил 2-ра употреба,ремъци, масла,филтри, накладки.Големите тампони на задните носачи са по 25 лв.Гърнетата са перфектни и след 20 год.стига да не е удряна.Фабрични дефекти почти няма.в смисъл май се сещам само за хидравличната кормилна рейка при ниски температури,амортисьорите на багажника,нестандартния аккомулатор,обезшумяването на купето.На повечето проблеми изброени и неизброени от мен има решение в форума..ако ти се занимава чети наред и ползвай търсачката.Ка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кони е фирма за спортно окачване ;) .моляте не сравняваи ровъра с :unsure: ,за мен не съществуват ментета.щом колата е от Австрия я огледаи за ръжда и по специално наблегни на гредата на която се хващат задните носачи и отпред около магарето :worthy: .а за това,че е 1.3 не се притеснявай.ако искаш бих те повозил на моята за да добиеш представа какво може да се изцеди от този мотор :) .ааааааа и да не забравя,ако ''ВИНА'' запоява с J не му мисли,японска е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кони е фирма за спортно окачване ;) .моляте не сравняваи ровъра с :unsure: ,за мен не съществуват ментета.щом колата е от Австрия я огледаи за ръжда и по специално наблегни на гредата на която се хващат задните носачи и отпред около магарето :worthy: .а за това,че е 1.3 не се притеснявай.ако искаш бих те повозил на моята за да добиеш представа какво може да се изцеди от този мотор :) .ааааааа и да не забравя,ако ''ВИНА'' запоява с J не му мисли,японска е :)

Merci! Видях я на снимки за сега - има леки ръждички под номера на задната врата и мъничко по ръба на предния капак, за двигателя знам, че е окей, като и всичко вътре в купето, останалото ще го видя лично, но чак след около 10-15 дена. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 3-та година въпросния модел ..или наречен още EG3...и споделям мнението на Маркони + това ,че ако е добре обслужен мотора 75 кончета ще се задъхват само на магистралата и то при скрости над 150 ! Каране в режим до 7000 оборота не са никакъв проблем за мотора ! Откъм ламарини ...малко ръждичка на задните веждички...! Интериора е много добър ...не изморява на дълъг път ! И все пак това е лично мнение! Окачване...вози стегнато ..по-скоро твърдо от колкото комфортно...но купето е доста леко около 935кг по каталог ! Разход с моя номер чипик-7-10 градско и 5-6.5 извън ! А пък на тая цена която спомена ,определено си заслужава... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маркони не разбрах само какъв е проблема с 15'ките щото моита си ги патърка без грижа. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Skic

маркони не разбрах само какъв е проблема с 15'ките щото моита си ги патърка без грижа. :hondarulez:

Предполагам ще се натоварят лагери и знам ли още какво и на мен ше ми е интересни да зная :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо няма да натоварят.....просто двигателчето е малко за широки гуми, но ще се справи :hondarulez: а относно произхода - щом е 1.3, значи е хечбек 5-та генерация и със сигурност е японска :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Д13 и VTI ще качат еднакво разхода с по-широки гуми !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Австрия ли е, ще имаш проблеми с ръжда. Лично мнение , не я купувай ако не ти хареса страшно интериора .... тъй като това за мен е 2рия проблем на 5тарките .... вече повечето са с доста захабен интериор. Този модел е произведен в Япония , няма к'во да гледаш VIN.Моето мнение е ,че не си заслужава .... заради ръждите най-вече .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...