Jump to content
FireSword

Джаз - проблем при палене

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Първа тема на форума :)

Имам следния проблем - понякога колата гасне при зацепване със съединителя (винаги ми го прави досега на заден ход),

и след това не може да запали. При завъртане на ключа само се чува едно съвсем леко "хлъц", и таблото угасва.

Пали с бутане. Не го прави всеки път, някак си на случаен принцип като че ли е 1/10.

 

Мислех, че е акумулатора, но не може да е карано 150 км и след това при паркиране назад да изгасне и да не запали.

След това да запали с бутане, да загасне и пак да си запали нормално. Мерих го с мултицет, малко е стар но нещата са

в норма. Алтернатора зарежда.

 

Задавяне също отхвърлих, единия път оставих колата около 30 мин, и пак не искаше да пали след това.

 

Чувал съм за проблем при който, стартера когато е захабен, застава в позиция в която не може да протече ток, и трябва

леко да прибуташ колата на предавка, за да се отмести , обаче и това не ми се получи.

 

Всеки съвет би ми бил от полза.

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клемите чистил ли си ги на акумулатора ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прегледах ги и тях - съвсем наред са си. А и пак - ако беше от тях примерно сутрин при по-слаб акумулатор, щеше да има проблем с паленето.

А то няма - пали си като пушка. Нито нещо свети по таблото, нито някаква грешка на екрана......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте имам същия проблем на диагностиката не излиза грешка , гледам че тема не е довършена и стара но в се пак някой ако е имал съшия проблем моля за съвет благодаря предварително !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  1. Измерихте ли акумулатора?
  2. Ако той е наред, вероятно проблемът е "заминаващ, но все още не заминал стартер".

 

На морето Джазът ни остави на пътя - при палене казваше само "клик" и дотам. Мислехме че е стартер (оказа се акумулатор - да си бях прочел упътването на колата...) и открихме в интернет няколко сервиза за ремонт на стартери в Бургас - някои от тях с посредствено отношение към клиента. Искам да кажа, че такива специализирани сервизи все пак се намират в града и може да ги посетите.

Редактирано от bobbyp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...