Jump to content
I-BOY_STZ

СПИРАЧКИ - проблем

Recommended Posts

Сменяха ми маншони на карето и след ремонта се появи следния проблем със спирачките, спират ефективно но при по рязко спиране или при натоварена кола се чува стържене метал в метал. От сервиза ми казаха че накладките са се втвърдили прекалено, което незнам дали е така. Дайте някакви съвети, как да преценя сам, проверявах и нови са към 55 лева. Пък можело да се наложи и дискове да сменям после, ако карам така. Моля за съвет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са сменяни скоро е по-добре да ги смениш а стъженето може и да ти е от една ламаринка на накладките като се поизносят започва да трие и се чува това стържене кето те подсеща да си смениш накладките вече :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

дам накладките имат механичен сигнализатор и като ги стиснещ яко задираш диска с металната пластинка ... сменяй накладки , но не се притеснявай имат още :lol: просто те плашат да ти гледат сеира ... вземи си по добри накладки има доста варианти за по около 80-90 лв предните и ако се объркаш да вземеш евтини после може да ти се плаче от свиренето като ги запечешП.П. това ще кара го поправи малко :lol: не я ли взе вече ...

Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoboy_stz

дам накладките имат механичен сигнализатор и като ги стиснещ яко задираш диска с металната пластинка ... сменяй накладки , но не се притеснявай имат още :lol: просто те плашат да ти гледат сеира ... вземи си по добри накладки има доста варианти за по около 80-90 лв предните и ако се объркаш да вземеш евтини после може да ти се плаче от свиренето като ги запечешП.П. това ще кара го поправи малко :lol: не я ли взе вече ...

Ами честно да ти кажа тук в Стара Загора, няка кой знае какви варианти. Единствения магазин за японски части ми предлага оригинални за 55 лева комплекта, били оторизиран дистрибутор на Бултрако. Други варианти не ми предложиха, така че явно нямат. Дайте некви напътствия за смяната им. Струва ми се фасулска работа и мисля сам да се пробвам да ги сменя, ма в сервиза като ми ги проверяваха взе да тече спирачна течност от апарата, но после спря, напомпих педала, втвърди се и всичко бе ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предните се сменят лесно .. но за задните си има чалъм ако си със дискове ,ако си с барабан си е направо зор да го свършиш пред блока ...виж си апарата че това да тече по какъвто и да е повод ако не е нарочно си е опасно !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...