Jump to content
JadeStudio

Сивик 6 икон. няколко въпроса

Recommended Posts

Здравейте колеги 

Извинявам се предварително за дългия пост.

 

Имам нужда от малко съвети за подмяна на няколко части.

колата е Сивик 6 Д15З6 икономик 1996г

 

малко предистория (за да бъдат по ясни въпросите)

колата я карам повече от 9-10 год. беше на 140к км като я взех сега е на 300к км.

по колата почти нищо не е ремонтирано. За всичките години

един носач няколко тампона и стартер ... това е :)

 

разбира се след толкова години вече прилича на франкенщайн отвън.

car.jpg

 

скоро си купих 8-ца и бях на косъм да изхвърля 6-цата за скрап.

Но пък жената кара курсове и си викам

 - вместо да купувам нов "дарак" за 2-3к лв мога тази да постегна и да и измъкна още 1-2 год. живот.

та, смятам да сменя:

 

предни дискове

 

масло - от мен (имам си на село гараж с канал и мога сам да си сменя маслото и филтрите)

филтри - от мен 

 

ролки и ремъци (никога не са сменяни поне от мен) не ме съдете много, просто така се получи и се радвам ,че никога не е имало инфарктни ситуации . :)

изправяне на джанти

сменяне на глава на скоростен лост (може би бъркам името) но е частта с улеите на скоростния лост ,че сега много свободно се движи.

"малко" пребоядисване (в някой тъмен грдско-селски гараж :) )

пооправяне на някои ел. неща - от мен

центрлно

помпа за предни чистачки

 

трябва да си сметна разоодите и ако догодя всичко горе изброено за около 1000лв ще е супер 

ако не ... скрап

 

не бих оставил жена ми да кара такава кола така ,че ще я постегна. колкото е възможно и ефективно

въпросите към вас мили колеги са следните.

 

1-во имайки предвид изброените неща бих искал с максималко малко усилия (пари) да получа достачно читава кола ,че да издържи 1-2 год макс при новобранско каране. 

за да се научи и да почупи тази а не някоя за 6-7 к лв.

 

може ли да ми препоръчате марка дискове и накладки които стават .. "не най доброто".

също и ролка и ремъци пак марка.

и тази глава на скоростния лост колко може да струва без труда (за труда си имам човек) и откъде мога да я купя?

 

ако не се счита за реклама ще съм благодарен и за линкове.

 

и още един тривиален въпрос

Как да си измия двигателен отсек сам на автомивка..?

 

надявам се да не съм ви отекчил с много дългия пост и предварително благодаря за помощта .

Редактирано от JadeStudio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз заложих на зъбен ремък Мицубоши и ролка Ина. Ролката внимавай да е комплект с обтяжна пружина. Ремъка е между 20 и 30лв., а ролката с пружината около 50. Другите ремъци ако решиш да ги сменяваш примерно Contitech.

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер много ти благодаря ,

че принципно давам всичко майстора да избира ама сега има бюджет и ми трябват точно така да мога да ги купя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пиша в тази тема, но ми трябва помощ. Имам проблем със спортното окачване. Колата я купих миналата година с спортно окачване и с джанти 17-ки и никакви проблеми, но дойде зимата и сложих зимни гуми с 14-ки. Карах с тях до няколко дена и вчера сложих пак 17-ките и тръгнах за работа по нашите хубави пътища усетих, че нещо стърже. Отбих в страни и погледнах не видях нещо да стърже, както и да е продължих напред после от неравните пътища пак се усещаше това стъргане. Установих,че гумите ми опират в калниците, та въпроса ми е какъв точно може да е проблема? Миналата година карах със същите джанти и гуми и опираше само при по-висока скорост от рода на 100-120мк/ч и то само при голяма неравност, а сега даже и леко да мина по неравност пак опират и стържат по калника. Някой може ли да ми помогне ? Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...