Jump to content
stoichokolev

Honda Civik - какъв двигател?

Recommended Posts

Здравейте!Аз съм нов във форума. В момента си търся кола и като вариант номер 1 за мен е Хонда Сивик. Въпросът е, че не съм много на ти с видовете двигатели. Имам изгодно предложение за Сивик 1.4 90кс 98г. Какво мислите за този двигател? Всъщност моля за съвет кой двигател е за предпочитане. Знам, че има много теми по този въпрос, но след като четох повечето от тях все още не съм сигурен. Старата ми кола беше Голф 3 1.4 60кс. Иска ми се двигател, който ускорява и върви доста по-добре.Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Zenko

Старата ми кола беше Голф 3 1.4 60кс. Иска ми се двигател, който ускорява и върви доста по-добре. Eдин по един по4ват да се вразомяват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата с 1.6 (кой да е ) ще се усети определено , и климатика може да го товари малко повече малкия двигател , но това само като искаш да я цедиш , а иначе от голфа далеч ще бяга ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми добре е .... няма да има нищо общо със старата ти кола . Но все пак по-големия двигател е по-добър. При хонда няма сполучливи и не сполучливи двигатели за да се каже кое повече си заслужава. Всички са сполучливи и по-големите са по-добре .Парите са много добри за това , което ти предлагат, стига наистина да е 98ма , за да е с фейслифта. Защото и мойта за 98ма я купих , а се оказа 97ма .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата с 1.6 (кой да е ) ще се усети определено , и климатика може да го товари малко повече малкия двигател , но това само като искаш да я цедиш , а иначе от голфа далеч ще бяга ;)

иначе офертата ми звучи много добре, 5500 за 98, 4 врати, клима и т.н. Навремето когато си купувах Голфа нямах никакви претенции. За 3 години и с доста каране-никакви сериозни проблеми нямах. Но сега съм решил да се поогледам хубаво. Затова май по-добре да видя за 1.6, че с 1.4 бая съм се тормозел-когато изпреварвах по двупосочени път направо изтръпвах, макар че да неможе да се сравняват двата. Определено ще е Хонда Сивик. Иначе започнах от Нисан, БМВ 3ка, Хонда. Засега май Сивика е най-добрият вариант. По автокъщите в София не се срещат много често. Макар че имаше ч 96 1.6 с газова. Аз се чудя дали има смисъл от такава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си по-голям двигател, 1.5 или 1.6, по бавно се износва защото по-лесно носи тежеста , а и няма да ти гори мн. повече от 1.4 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съветът ми е да не си вземаш кола с газово от вън, ако толкова мн. държиш на газта-сложи си го ти АГУ-то. Щом западняк и е сложил АГУ значи я е смлял от каране. И имай в предвид че вноса от Германия, Австрия и Белгия е снабден с ръжда. Само от Италия можеш да вземеш запазен от към ламарините японец, там е забранено да ръсят пътищата с корозивни препарати през зимата но пък Италиянците са си палачори с главно "П" :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

на мен не ми стана ясно японски или английски сивик си си харесал. Не знам дали си наясно с разликите, но както някой ти препоръча, НЕ БЪРЗАЙ. Ела на някоя сборка, огледай се, повози се, поразпитай :thumbs:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stoichokolev

на мен не ми стана ясно японски или английски сивик си си харесал. Не знам дали си наясно с разликите, но както някой ти препоръча, НЕ БЪРЗАЙ. Ела на някоя сборка, огледай се, повози се, поразпитай :P

честно казано наистина не съм запознат с разликите. кои са за препоръчване? аз засега не бързам, избирам. ще се поразровя хубаво и се надявам да направя правилния избор:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...