Jump to content
Guest japan

Всесезонни гуми

Recommended Posts

Guest japan

Колеги,има няколко теми за гуми в форума - за Toyo, за летни гуми за да изчерпаме темата за гумите остава да дискутираме и всесезонните гуми.Аз следващата зима смятам да карам с всесезонни гуми които мисля че са по подходяши за асфалт при ниски температури отколкото чисто зима гума. Поправете ме ако греша.Приемам и препоръки за всесезонни гуми също така - размерът е 185/60/14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моето мнение е подобно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моето мнение е подобно...

Какво препоръчвате за каране по алфалт при температури от 10 С до -10 С.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези температури - зимни гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е ли време да слагаме летните? Аз си мислех събота д асвалям зимните... то сняг не видяха тази зима :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз в момента съм с зимни гуми и няма да ви казвам как свирят като е топло като днеска направо ми е писнало с тези гуми, смисъл че имам пари за пълни зимни къпувам и няма зима сега ще купя летни па сигорно само ще вали и ще е хладно. Много тъпо

Редактирано от MonsterOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз си сложих летните гуми преди повече от месец, карам малко по предпазливо, но преблем нямам, ако гумите са добри пак държат, разбирасе с по малки скорости, но яз за хвърляне зимни гуми нямам:( Който го боли главата , да не слага още летните според мен :D :dry:

 

 

А относно всесезонните гуми, моето мнение е, че подобен термин за един фен на колите няма, като искаш да са всесезонни, купи сии в началото на зимата един зимни гуми и ги карай до другата зима без да ги сваляш ;)Ефекта е нулев, но поне намя да сваляш гумите на лято :D

Редактирано от Plam_86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

единствената призната всесезонка е гудиър вектор, но и това не е работа, щото на 1 пръст сняг (заледен) не можах да издрапам до Пампорово със стария акорд и се върнах (за късмет де, щото които минаха още 1км пак са я втасали и са спали там на пътя цяла колона коли и тирове)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да питам какви са препоръителните размери за летни гуми на сивика ,че нямам книжка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

..........Аз следващата зима смятам да карам с всесезонни гуми които мисля че са по подходяши за асфалт при ниски температури отколкото чисто зима гума.......

Братле тука никой няма да ти препоръча всесезонка щот всите сме много паралии ;):D

 

Аз лично съм карал предишната госпожа с Dunlop® и бях изключително доволен, купих ги за

около 120 парчето и са карани 2003 -2004 ако някои си спомнят тогава какви снегове имаше

тогава никъде не съм затъвал а и между другото гумите все още са в движение и имат

огромен грайфер за учудване защото ги продадох на баджанака който кара Голф 2 и на

реглаж не обича да ходи дори и след смяна на тампони на макферсона ;):(:D

 

 

 

П.С. Щом марка като Dunlop® прави All-Season значи не са за изхвърляне, иначе

досега да са осъдени 100 пъти пък и както каза един колега от зимните има нужда

чак след -7, или както каза друг колега "...Аз като валне снега си хващам такси и

след 2-3 дена пак с колата...".

 

Какъв сняг видяхте тази година че ви трябват толкова много зимни гуми ;) ?

 

 

 

 

да питам какви са препоръителните размери за летни гуми на сивика ,че нямам книжка

Това е за 5-та генерация по каталог - 175/70/13 (помпаш ги на 2.0)

 

а ти си май на 175\ 65 \14 както писа :dry:

 

Редактирано от slus4o©

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да питам какви са препоръителните размери за летни гуми на сивика ,че нямам книжка

Всичко е строго индивидуално. Въпроса е какво търсиш. Ако сложиш по-широки гуми, примерно 195/50/15 дигаш разхода на гориво. Губиш също така и пъргавината на колата, но печелиш устойчивост и спирачен път. Лично мен тези гуми на няколко пъти ме измъкват от КТП-то. Другата крайност е със стоковите. Там нямаш такава устойчивост в завой, имаш по-кратък спирачен път, но разхода ти пада а и на 400 метра ще летиш. Може и по-големи да сложиш, но това вече не е оправдано от страна на конски сили :dry: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

абе трябва ми да е стабилна на пътя :( че сега нещо не я чуствам много, а съм с 175\ 65 \14 зимни и задницата ми подбягва :dry: ами изпадат едни 17 ки лети джанти и смятам да я обуя с тях на 195\35\17 гуми или на 195\40\17 а да поясна става въпрос за купето , малката си е с 13 -ки

Редактирано от dimy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Абе то дебелината ок ,че е важна ..... ама от гума до гума също има разлика огромна .По-тясна и по-добра може да се държи като по-дебела не толкова добра .... само дето колата пак ще е пъргава :worthy: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам с тия 35-40 може да береш ядове ... пък и 17 си е доста висока джанта и можед а ти постъргва ако не си с твърдо окачване ... широчината 195 си е идеална ,но наистина от гума до гума разстояние има :worthy: ...аз още съм съ зимните отпред ,но тия дни ще се коригирам , но да си кажа - гумата е ултрагрип 7 - задните бяха 6 ,но не са толкова добри , не свири на топло и на сухо и мокро се държи даже като е топъл асфалта по-добре отколкото старите ми летни гуми ,ама не по-добре ,ами мноооого по-добре ;) , но се износва видимо и много ме боли че струват 150лв парчето ... не разчитайте на непроверени гуми пък били те и 2 пъти по широки ! тая технология напоследък не е за всеки ... поне като ще е ефтина погледнете малко информация и тестове на гуми и тогава се решавайте да купувате

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan_m

Аз съм съгласен с Майната, че единствената всесезонна гума, която немците тестват със зимните е Вектор и и дават добри отзиви. От 98 до 2004 съм карал само с Гудиър, първо с Вектор 3, после с Вектор 5. Нямам никакави оплаквания нито зимно, нито лятно време. Карал съм ги по 50-60 хиляди км. а после още на пикапа. Единствения недостатък който забелязах е малко по-високия шум, но аз съм маниак на тема тиха кола. Според мен всесезонните гуми са за хора, които карат 10-20 хиляди км. годишно, не въртят гуми всеки ден лятото и не катерят всяка седмица през зимата планините.Интересни ми е някой има ли отзиви от Дебица Навигатор 2, която е копие на Вектор 3 мисля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...