Jump to content
r5gtr

Пак за DPF филтър

Recommended Posts

Взех един Сивик '07 , от тази година са с DPF филтър. Филтъра е махнат физически, заменен с тръба. Самия филтър е чист (дадоха ми го) явно старателно измит. Сега естествено вади грешка за ДПФ филтър на таблото. Въпроса е, че трябва ремап, за да се елиминира софтуерно лампата. Колата няма как да влезне в рецуркулация и авариен режим при грешка във филтъра и си върви идеално,не пуши и няма нафта в маслото. За какво да давам 300лв тогава? За едната лампа която изгасва на 5тата минута ли ? Отделно нямам никакво доверие на ремап от бг мастерите изсмукан кой знае от къде. Не мисля и за чип тъй като колата си върви доволно с приличен разход. Бъркам ли някъде ако оставя положението така ? Мисля да върна филтъра там където ги изкупуват и да си свиркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой нищо не каза. Така. От чуджите форуми много реват за този ДПФ и то главно в Англия, където немогат да го махат физически заради техния преглед. В другите страни е малко по-меко правилото. За тук знаем. Какво трябва да се направи освен физическото премахване е софтуер от кола преди '07 която по дефолт е без този филтър. Евентуално мога да го направя в комбинация с друга горивна карта за повече к.с. и нютони , чак когато се убедя че има някой в бг който адекватно може да свърши работа без да те качва на доилния апарат. В UK има мапери които успешно мапват до 190-200к.с. и над 400нютона без последици за скоростите или съединител.
Бтв тръбата заменила DPF филръра е маркова на Supersprint. Изкормих питата на ф-ра и ми дадоха 200лв за нея! (по-хубаво от рожден ден) С парите си финансирах зимните гуми.
Лампата продължава да свети до 4-5 мин след палене. Други последици няма. Отварям една скоба за круиз контрола който при греша в дпф-а, не сработва, та съм без круиз. Екстра която всякак ще прежаля, изобщо не съм и фен така или иначе.

036389262.jpg?r=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...