Jump to content
imitsov

Инсталиране на седалки с подгрев за Сивик 8

Recommended Posts

Здравейте, колеги, собственик съм на Сивик 8 и ми предлагат на добра цена, много запазен кожен салон с подгрев. Въпросите ми са, дали някой е правил подобна смяна и лесно ли се инсталира подгрева. Трябва да спомена, че салона се предлага с абсолютно цялото окабеляване и копчета. Тоест само тряба да се свърже. До колкото знам, трябва да се прокара окабеляване, но кое, как и защо, не ми е много ясно. Ще съм благодарен за мнения от хора, които са правили нещо подобно или имат доста по-добри познанания по ел. инсталации от мен :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори кутията за бушони и виж дали имап този, който е за отопление на седалките.Ако го има и е толкова голям, колкото на тези с подгрев, значи инсталацията е вече на лице. Теглиш от там кабел то бутоните до запалката. А тези от седалката трябва да са на място и просто да ги свържеш. 

 

Ако нямаш, ще се наложи сам да си дръпнеш ток. Не знам каква консумация имат тези седалки и ще е по-сигурно да си дръпнеш директно от акумулатора с маса през контакт, за да е сигурно че няма да претовариш някоя от съществуващите линии.

 

Трети вариант е винаги може да го вържеш от запалката и без това са едно до друга, Но какво ще стане когато пуснеш 2-те седалки и например 2А зарядно в запалката не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pess, човека казва, че има фабрична инсталация, там всичко е на букси. Просто трябва да знае къде да се забоде. Най вероятно по кутията с бушоните имаш свободни гнезда, там ще свържеш проводника с подходящата букса, от инсталацията която ти дават със седалките.Това ще са ти +12V захранващо напрежение. Ако няма отделно гнездо с предпазител за тази функция, то със сигурност ще има на снопа с кабели. Ще имаш една кабелна обувка най вероятно в черен цвят, която ти е масата за купето. От там трябва да знаеш, къде фабрично се разполага бутона за включване на подгрева, в тая близост под таблото ще имаш празно място за реле, което вероятно ще е захванато директно за снопа с кабели в съответното гнездо, но... трябва да гадем. Направи снимки на инсталацията ( кабелите с бутона) в свързан вид и може по точно да се каже кое как.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...