Jump to content
stanchevvv

Какво точно означава FULL AUTO?

Recommended Posts

Здравейте,колеги. Искам да разясним една тема - режимите на климатроника на (в случая) Акорд купе 2001г. Лятото не се и замислях,понеже разликата между AUTO и FULL AUTO беше само ,че 2рото си определя само кога ,къде,колко и как да духа. И в двата случая компресора на климатроника си работи , но при първия вариант един вид ръчно си нагласям колко силно да духа. Сега обаче идва следната дилема. Вече не съм сигурен дали е нужно да работи компресора на климатроника , понеже ми трябва топъл въздух. При режим просто AUTO с надпис AC OFF отстрани - си духа топло и пак задавам колко градуса да бъде. На режим FULL AUTO като превключа ми се струва ,че пак пуска компресора? Въпроса ми е - винаги ли на FULL AUTO компресора работи и редно ли е зимата да ползвам този режим? Като причина да не го правя е логиката ,че се вдига разхода на гориво при постоянно работещ компресор на климатроник. Искам да чуя и други мнения..

Редактирано от stanchevvv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста теми в които се коментират режимите на работа на "климатроника"! Например тука:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82868&st=0&p=1057333446&hl=климатроник&fromsearch=1entry1057333446

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох я и ако не се бъркам никъде в споменатата ти тема не се споменава за FULL AUTO! В случая аз питам за разликите между AUTO и FULL AUTO. Поправи ме ако греша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох я и ако не се бъркам никъде в споменатата ти тема не се споменава за FULL AUTO! В случая аз питам за разликите между AUTO и FULL AUTO. Поправи ме ако греша

В моя пост,там където съм писал Ауто, разбирай FULL AUTO, тъй като не на всички коли има FULL! Т.е. разликата, че като изключиш компресора с А/С минава на Ауто и управлява автоматично всички останали регулации /вентилатор, посока на духане/. Ако ръчно промениш например скоростта на вентилатора, посоката ще си остане на автомат, до като не пипнеш и нея.По добрия вариант е колата да е на FULL AUTO дори и зимата, тъй като системата периодично ще включва за малко компресора, което е добре за него, защото иначе маслото се събира в ниското и като го включиш в началото на топлия сезон може да стане фал!Аз също съм изключвал понякога този режим, защото се случва при минусови температури и силно напечена от слънцето кола да започва да духа студено /с компресора/ за няколко минути. Ако много те дразни изключи FULL, но от време на време пускай А/С да разбърква маслото!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Точно това си мислех и аз , но стигайки по някакви си мои логики,оказва се правилно. Ще се вслушам в съветите ти. Поздрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...