Jump to content
дидоооо

не работи врътката на въздуха

Recommended Posts

Здравейте.От скоро съм собственик на хонда джаз (две седмици) и сега установявам някой неизправности по количката:) Едното е че не ми работи врътката на таблото ,която е за разпределяне на въздушния поток.На където и да го завъртя,духа от всички страни освен от въздухоотвода, който се намира до предното стъкло,което ще е голям проблем зимата...Някои има ли идея какъв може да е проблема? Джаз-а е 2003 януари. Дали може някъде в нета да се намери упътване за хонда джаз (на български език). Благодаря Ви предварително колеги!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно се е откачило или скъсало жилото което управлява лостовия механизъм на клапите. Единия му край е закачен за лостовия механизъм който се намира зад жабката, сваляш я внимателно с издърпване напред и отзад ще видиш 3 жила мисля че бяха оранжево, синьо и лилаво ня цвят. Едното е за клапата топло/студено, второто е за циркулацията на въздуха купе/външен и третото за клапите определящи посоката на възд. поток. Не си спомням кой цвят за кое е така че провери и трите. Ако там всичко е наред, другия край на жилото е закачен за самата врътка за да провериш него трябва да свалиш панела с врътките, който излиза целия заедно с радиото, в тази тема http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82326 съм обяснил на друг колега как се сваля въпросния панел, както и какво друго полезно можеш да свършиш за жълти стотинки, след като вече си го свалил. ;)/> Успех и ако има нещо неясно питай. ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...