Jump to content
Becko12

Почистване на EGR клапан...

Recommended Posts

Здравейте,някой може ли да ми помогне с информация, снимки или с каквото може сам да си направя почистването на EGR клапана на Хондата. Основно ме интересува какво точно се почиства и реда на сваляне и монтиране на елементите.Имам къде, имам и как и имам с какво сам да извърша ремонта, освен това за ремонт на двигатели не ми е чужда. Не е въпроса в парите, по скоро ми писна от майстори и се старая каквито ремонти са ми по силите, сам да си ги свърша.Естествено хора държащи сервизи ще ме убеждават как не е добре да го правя и да отида при тях.Ще се радвам на хора с добро сърце и желание да ми помогнат..просто да го сторят, ще съм безкрайно благодарен.Хондата ми е Акорд 7-ма генерация 2.2 дизел.P.S.Скоро имах проблем с ремонта на ABS на втората ми кола Рено Меган, сам си отстраних проблема, като преди това обиколих много сервизи за диагностика и ремонт на ABS. Свалих почти всички ABS за Меган от моргите във Варна, слагах ги, обезвъздушавах ги, за да разбера, че диагностициците нищо не струват. Заради една клеясала клейма...не ми се говори..Може ли никой да не отвори капака на двигателя, да погледне къде по дяволите се намира тоя ABS, а само да цъка по компютъра и да твърди...изгоряла помпа на ABS..след 5-тия сменен се хванах и направих оригинала.За това не искам никой да ми пипа вече колата...аман от майстори...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Веско,това са линкове към форум с много полезна информация.IMRC & EGR за фейс-лифтовия Акордhttp://typeaccord.co.uk/forum/topic/1517-maf-map-sensor-cleaning-imrc-valve-cleaning/IMRC & EGR за предифейс-лифтовия Акордhttp://typeaccord.co.uk/forum/topic/722-intake-manifold-and-egr-cleaning-on-i-ctdi/page__p__7223__hl__egr+clean__fromsearch__1#entry7223Изисква регистрация за да видиш снимките.Почистването не е трудно, но е много "мръсна" работа. Аз съм го правил сам и мисля, че човек с малки технически познания не би се затруднил.За чистенето на МАФ и МАП сензора използвах специален спрей на CRC. Само не пипай "жичката" - пръскаи със спрея и остави да се оттече.За свалянето на МАФ сензора от тръбата на въздоховода ти трябва специален размер петограм.Успех.

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за отговора и подробната информация.Не са ми ясни обаче няколко неща.1-во. Освен дросела и датчика за налягане, вади ли се и почиства ли се всмукателният колектор след дроселовата клапа?2-ро. Видях EGR клапана. Въпроса ми е относно почистването му. Може ли клапата да се мърда след като е свален клапана и няма подадено напрежение. Тоест ако мръдна клапата да почистя леглото, мога ли да я повредя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,1. Желателно е сваляне и на всмукателния колектор за почистване. Бъди много внимателен с рейката. 2. Няма да повредиш EGR и IMRC соленоида ако мръднеш клапата за почистване.Успех.

Редактирано от NikiG
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...