Jump to content
SEZER

Проблем с ключ

Recommended Posts

Ключа на хондата ми е доста захабен и трябва да си правя нов. Имам червен ключ, с който знам че не трябва да се пали. Въпроса ми е може ли да се препрограмира така че да мога да го ползвам и ако не кажете някой евтин ключар. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време имах същия проблем...отварям всичко друго но не и волана...палих с червения ключ...вкарваш него допираш оригиналния на червената част(за да прочете имобилаизера)даваш контакт и като ти изгасне зелената лампичка с ключето...хоп и палиш...но ако се опиташ да палиш само с него на 4-тия път ще трябва да ходиш в бултрако за нов ключ и имобилаизер(около 300 кинта такаче внимаваи ако ще палиш така)...за да искараш дубликат ще ти струва от порядака на 150 лв(поне на мен така ми казаха)...между другото моят се оправи от самосебеси(нз как стана тоя номер но е факт)...иначе палих с двата допряни един до друг...има само един магазин в града кадето могат да ти помогнат ако искаш дубликат....като идваш от сточна гара на светофара на Плазма завиваш надясно и там 1-вата или 2-рата(ще те излъжа)наляво и магазина се намира в дясно(съжалявам но по добре немога да го обясня)...той е само за ключове.иначе има и друг по евтин варянт....да ти сложат платка която игнорира имобилаизета(кам 50-60 лева мисля че излизаше) и да си палиш с обикновен ключ.за друг по евтин варянт не се сещам...казаха ми че в София някаде правили ключове по евтино...иначе има и варянт да ти искарат чипа от този ключ и да го сложат на нов...НО не те съветвам защото ключа е плстмасов и ако при искарването му пукнат ампулата ще се набуташ и повече кинти.

Редактирано от fenabg
цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на Авксентий Велешки при Стамен и той ще ти направи добър ключ по червения а от черният ще извати чипа и ще го прехвърли в новият.

Редактирано от fenabg
цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам и двамата говорите за едно и също място. Бях там и ми иска 150лв за нов. Тогава не се сетих да питам дали може да изпозлва чипа от червения. Най-добра цена ми предложиха в Бриколаж - 60лв за нов ключ с нов чип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато карах 6 ген имах само 1 ключ. Отидох в Практикер и пичагата без да вади чипове и бля бля...1-во дублира формата в/у заготовката после с някаква машинка прехвърли инфото от оригиналня чип и воала :hondarulez: 60 кина. Мисля че това е решението :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможе да е 150 . Твоя е с червен ключ което значи че си с мастер система и кода е фиксиран а не крипто. Не се полъгвай да вадиш нов за сега . Послушай ме и искай да ти направят ключ с място за чип и да ти прехвърлят чипа от ЧЕРНИЯТ (не Червеният) износен ключ.С червеният се добавя с ръчна поцедура допълителен ключ когато си направиш. НО се добавя ключ които е с чип които е с различна информация от твята в черният ключ.А в Практикер и Бриколаж ,ще ти направят клонинг на твоя черния. Идеята е когато се прави ключ с чевения , се програмират всички налични ключове. тези които осъстват а са били записани в иммото по време на обучаването биват изтрити . Което е хубаво ако имаш съмнение че другият ти черен ключ е някаде в лоши ръце.И когато се добави ключ по този начин, следващият път като го загубиш или го откраднат ще изтриещ само него при направата на нов . а ако имащ клонинг на твоя черен ше е безмислено по горното защото ще трябва 2 чипа да сменяш

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...