Jump to content
sa6o46

Проблеми със спирачките - Свръхзавива!

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги имам сериозен проблем, при нормално каране и спиране колата се държи добре, но при авариино спиране задните гуми блокират всеедно съм дръпнал ръчната и колата се завърта!!! много е опасно!Нямам АБС!Знам че при силно натискане на спирачката трябва да блокират първо предните колела, а не задните!каде може да е проблема? има ли "кантар" на спирачките тази кола?помагайте ,че много "рейсинг" ми идва това управление!!! вече няколко пъти ми се случва да зимам завоите с вратите напред :) без да искам!! :P колата е Honda Civic 1.5LS (d15z6) 95' година4-те гуми са еднакви!!! разменях предните със задните и няма подобрение!окачването е добре, амортесиори всичко е изправно!проблема е някаде в спирачната система.... но каде?

Редактирано от sa6o46

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би кофти предни накладки? Кофти спирачна течност? Регулатора на спирачното усилие да е прецакан? Въздух в системата? Задните апарати задържат?И все в този дух :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или някой е премахнал разпределителя/или само чарковете му вътре/и сега спираш с еднакво усилие на сп и отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би кофти предни накладки? Кофти спирачна течност? Регулатора на спирачното усилие да е прецакан? Въздух в системата? Задните апарати задържат?И все в този дух :P

за предните накладки имат доста ресурс, но като качество немога да преценя, и колко трябва да са кофти за да бокират задните колела преди предните... кофти спирачна течност, от нея какво зависи в случая?регулатор на спирачното усилие, дали имам такъв и каде се намира, защото ако има съм почти сигурен че е от него!въздух в системата, доколкото знам системата е на кръст ( предно ляво задня дясно) , според мен е малко вероятнозадните апарати не мисла че задържат, но все пак как да разбера дали задържат, какви са признаците?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

каде може да е проблема?

Проблема може да е въздух в системата, лоши предни накладки (както е споменал колегата) или хидравличният регулатор на налягането с №- 6 на схемата...http://www.japancars.ru/cat/honda/image.ph...2500&s=0.45П.П. Регулатора се намира на панела между мотора и купето.. Редактирано от martod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е като вдигнеш колата натисни няколко пъти спирачката и после виж като завъртиш колелото дали задържа. надали да хващат преди предните, и не вярвам да е от накладките, нито от въздух/там щеше да ти потъва педала/. разпределителчетата ги търси отпред, по средата на коша, зад двигателя мисля са. там се разделят тръбиччките за назад. мисля, че вътре са със самики, но не съм сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на какъв принцип работят тези "разпределителчета" възможно ли е да се настройват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми от налягането се отварят и пропускат назад. някой ако е отварял да пише, че не съм разглабял още такова. мисля, че нямат пруйинка и няма как да се настройват/ не съм сигурен/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...