Jump to content
PazzO

Отечка на прелюд 5th генерация F20a4 ?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги, колата ми дарпа голяма консумация в покой, гледахме бушоните всичко е наред, освен този който е за часовника и касетофона "сд", изкарах СД-то махнах кабелите, обаче голямата отечка пак си остана, от този бушон, какво може от този бушон да дърпа ток, някой знае ли как се сваля конзолата на часовника, че аз неуспях и ма достраша да не очекна нещо от интериора, благодаря предварително.Евентуално като консуматор какво може да е закачено на този "5ти бушон" , гледах алармата не е закачена там.Колко трябва да е по принцип нормалната консумация на този прелюд ? Баща ми е електричар от 25 години, и вика тос часовник таи да дарпа ток не е нормално то и на мен неми са вижда никак нормално нов акомулатор да му *бава майката за 3 дена 50ah F1 на монбат сухозареден.

Редактирано от PazzO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква консумация ти дава на изгасена кола без контакт? не вярвам да ти дърпа часовника толкова ток, колкото казваш/демек много/. това, че акумулатора ти е нов, не значи, че е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерих акомулатора добре е без бушона на радиото и часовника ми дава 25~mA като сложа бушона 90мА~

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми прегледай за хлабава връзка тогава по бушона и отзад/където влизат обувките/ и към самия часовник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как измери отечката в ампери? във волтове колко ти дава при изкл контакт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еми с мултицет при изгасен двигател на обхват 200мА, едната клема за масата на колата и с другата щека в минуса на акумулатора..., като разкачих 5ти бушон от гнездото проблема са оправи, махнах сд-то върнах бушона ътечката пак остана сащата... Идея имаш ли как ще излезе панела на часовника и двете вентилации гледах мануала пак немога да го разбера

Редактирано от PazzO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утечката ти не е чак толкова голяма че да те притеснява...би ти изтощила акумулатора за не по-малко от 20 дена ако не се кара колата. Търси причината другаде...напрежението на заряд нормално ли е около 14.5V при запален двигател...но не под 14V . Двата края на акумулаторните кабели от към акумулаторните клеми и от другият им край да не са корозирали, кабела който прехвърля маса от купето към двигателя (хванат е на видно място отгоре на двигателя) да не е разхлабен. Не се хващай веднага за утечката...все пак имаш консуматори който са под напрежение докато е изгасена колата: компютъра, часовника, паметта на CD-то. Не вярвай сляпо в акумулатора си, може да е дефектен. Този 5-ти предпазител сигурен ли си че не е 15-ти...по мойте схеми часовника е на 5-то гнездо но на 15-ти предпазител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Колега ето го въпсноя 5ти бушон само че снимката е от 4та генерация май при мен е 7.5А 1 кам 1 е всичко както е този капак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е РЕШЕН, заради два малки кабелчета на алармата закачени кам копчето на авариините единия оголен и даваше накъсо, опрайхме връзките и ся отечката е в рамките на допустимото, благодаря все пак на отзоволате се колеги, моле темата да бъде изтрита :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...