Jump to content
Wardog

Въпрос за ел. стъклата

Recommended Posts

Здравейте колеги, Имам следният проблем - ел. стъклата си работят, но когато се намокрят (когато вали дъжд или след като е валяло) се свалят много трудно. Свалям колкото мога, след това ги вдигам малко, и после пак тръгват надолу и т.н. Въпросът ми е на какво се дължи това!? На гумени уплътнения или нещо друго?! Питам, защото скоро ще има поръчка на ОЕМ части и бих искал да оправя този проблем и да си поръчам това, което ми е нужно... А пък ако някой знае и парт номера ще е чудесно.Също така искам да попитам дали трябва да поръчам рамото за чистачката на задното стъкло + гумено перо (моята работи, но не чисти добре) или мога да поръчам само перо!? И ако се поръчва само перо, или ли възможност при поставянето на новото перо някоя част да се счупи от това, че е прекалено износена или "некадърно" поставяне и ако да, коя е тя за да я поръчам и нея!?Нагледно: http://www.hondapartsnow.com/online/Page_P...me=Rear%20Wiper Благодаря Ви предварително!П.С. - моля модераторите да променят заглавието на темата на "Въпроси за ел. стъкла и задна чистачка"

Редактирано от Wardog

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега за стъклата предполагам, че залепват за каналите и затова засядат. Ето ти техните номера съотвенто ляво и дясно. No.8 и No.14

Може и в No.7 / 13 да е проблема.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

За задната чистачка - ами аз си смених само перото, разтворих металните "пъпчета" дето влизат в канала на перото, извадих старото, сложих ново и си ги

стиснах с клещите. Ако говориш за смяна на чистачката - не виждам как ще стане, понеже чистачката е занитена за рамото а цяло рамо за едно перо... поне на мен не ми се стори оферта, пък и откъде да го търся ново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това, което забелязах аз, е че когато са мокри и започнат да се свалят стъклата предната част слиза... как да кажа, може би по-бързо (лесно) и в крайна сметка се получава така, че предната част на стъклото е по-надолу от задната и след като го кача малко нагоре стъклото се изравнява и започвам отново да го свалям надолу и така, докато го сваля до положението, до което искам. Може би някъде в задната част на вратата/стъклото е проблема, но нека някой който разбира и/или се е сблъсквал с този проблем да каже каква е причината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така описан проблема със стъклата ти е в износени ролки или шарнири на механизъма. Трябва да го свалиш и да провериш всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...