Jump to content
Newbie

Губи мощност - не върви

Recommended Posts

Здравейте колеги, става въпрос за d14a4 японски хеч 98г.Проблемчето е следното на мято оборотите спят, като тръгна 1-2-3...и започва да глъхне.Сутринта колата работеше само на 1-ви и 4-ти клапан без 2ри и 3ти настройха ми клапаните в един сервиз.Оправиха се (да вметна че преди да ги оправят и на място оборотите си скачаха към 0 до 800.Сега проблема на място го няма, надявам се да не е избила гарнитура...но каточели сега има повече компресия и макс спййд от преди нагласянето но самото ускорение с 100 на 4-та и натисната до дупка газ и колата се чуди да върви ли да спира ли...Идей ? - Бирата и мезето е от мен :D:)ПП: Даже единия пич от сервиза я покара малко и каза, че това въобще не е прилежащо за хонда.Репликите му бяха следните - "Мойта кола дето е чист дизел набира по бавно" и "Тва трябва да се скъса да върви, не е някой голф".От бая време наблюдавам как ми висне колата, но е някак си постепенно и не съм го забелязал с годините.И сега човека като я покара и найстина се замислих, че като я купих си беше супер оса, сега е няк'во подобие на лада, само дето не бучи така "съветски" ;)

Редактирано от Newbie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да не ти е запушен катализатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата в момента е в сервиза утре сутринта ще кажа на момчетата, да вметна само, че КОЛАТА Е НА ГАЗ.Проблема го има, както на бензин, така и на газ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mойта беше сащата оказа се свещи и горивен филтер но Аз нямам АГУ

Редактирано от epox

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

А пипа ли маслото?Ако не-свещи,въдушен филтър:o (за газта е мн важен),катализатор,гърнета(да не е запушено някаде?комбинация от тия неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За начало е добре да се измери налягането в цилиндрите / за изключване на проблеми с клапани / или центровка на всички въртящи се неща от ангренажа... :o

П.П. На първи и четвърти клапан трудно ще работи / без втори и трети /... :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми какво да ти кажа като извадя лулите от 1ви и 4ти клапан колата гасне от 2-3ти не....но това се оправи с центровка на клапаните.Много си мисля да не е катализатора или да отида предверението да ми измерят със стробоскоп.Какво ще кажете ?

Редактирано от Newbie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по добре виж някой добър хонда сервиз в Пловдив и иди там, кажи им да я прегледат обстойно и да я покарат.Че това със замерването като гледам няма да стане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега незнам точно каква е разликата във вървенето от както си я зел,но наи добре е да отидеш и да я закачиш на компютър някаде ако смяташ че проблема е толкова голям.Мога дори да те пратя при добър ХОНДА маистор в Плд,ако се интересуваш драсни едно Л.С

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапаните бяха натегнали колеги, както и една жичка беше разкачена :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D жичка:)! Да не е от делкото до някоя свещ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тогава виж на коя свещ нямаш кабел,сложи лулата върху нея и натисни докато щракне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега газовата уредба с плочка ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

А ве колега,тя тая кола вървяла ли е въобще?без свещи,без кабели,без регулировка на клапаните.......ужас :hondarulez::lol::lol::):P п.п.Нищо лично или убидно не искам да кажа,просто съм в шок.Като си обслужиш цялостно колата(кабели,свещи,филтри и т.н.) пиши как е,че май е мнооого занемарена

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...