Jump to content
Guest DESO D15B2

въпрос за компресията на мотора

Recommended Posts

Guest DESO D15B2

здравейте колеги :карам сивик Д15Б2 и ме итрерисува колко трябва да е компресията на двигатела или по точно на всеки цилиндър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9.2 пише в каталога

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sebulba

Не бъркайте степен на сгъстяване с налягане в цилиндрите. А какво ще рече компресия - никой не знае.Нормално всички бензинови двигатели без турбокомпресори при пълна газ и топъл мотор имат налягане около 11 атмосфери. Разлика повече от 2 атмосфери на цилиндър е проблем. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest пламен1

Моята компресия,на всеки цилиндър е различна 12 11,5 11 10 .Използвам темата да попитам СИВИЦИТЕ ВИ ПУШАТ ЛИ НА ПОВЕЧКО ОБОРОТИ?Защото моята Д15 Б2 попушва , а като дам газ към 6000 оборота и изхвърля мазни петна със сажди.Иначе нямам проблеми с разхода на бензин 5 извънграда 8,5 градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих да ми замерят компресията и на 4-те цилиндара еднаква 14.но просто незнаех колко трябва да е по принцип компресията.сега вече знам че количката си е много добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sebulba

Вчера ходих да ми замерят компресията и на 4-те цилиндара еднаква 14.но просто незнаех колко трябва да е по принцип компресията.сега вече знам че количката си е много добре

Харчи ли малко масалце ? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята компресия,на всеки цилиндър е различна 12 11,5 11 10 .Използвам темата да попитам СИВИЦИТЕ ВИ ПУШАТ ЛИ НА ПОВЕЧКО ОБОРОТИ?Защото моята Д15 Б2 попушва , а като дам газ към 6000 оборота и изхвърля мазни петна със сажди.Иначе нямам проблеми с разхода на бензин 5 извънграда 8,5 градско

а разхода на масьлце..??? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята компресия,на всеки цилиндър е различна 12 11,5 11 10 .Използвам темата да попитам СИВИЦИТЕ ВИ ПУШАТ ЛИ НА ПОВЕЧКО ОБОРОТИ?Защото моята Д15 Б2 попушва , а като дам газ към 6000 оборота и изхвърля мазни петна със сажди.Иначе нямам проблеми с разхода на бензин 5 извънграда 8,5 градско

а разхода на масьлце..??? !!!
Oт една седмица ми е колата трябва да я покарам за да установя колко ще харчи.Не си купих хонда защото е бегачка,ами защото е икономична.Ако не я юркам ами я карам до 3000- 3500 оборота предполагам няма да яде много масло,как мислите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт една седмица ми е колата трябва да я покарам за да установя колко ще харчи.Не си купих хонда защото е бегачка,ами защото е икономична.Ако не я юркам ами я карам до 3000- 3500 оборота предполагам няма да яде много масло,как мислите?

от пушене при високи обороти, няма да ти изяде много маслото, виж ако имаш теч е друга работа :) тогава ще наливаш доста често ... моята подпушва при високи обороти, но ме мързи да се занимавам да сменям сегменти в момента :worthy:за това си я карам между 1500-2000 оборота и си върви много задоволително, и нямам проблеми с маслото и икономията на гориво е страОтна при тези обороти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хич да не е харчи. ама и аз я изпъвам доста често и подпомагам за изгарянето му. хаха ама няма проблем доливам,като сменя маслообирачи предполагам че ще спре да го гори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресия над 12-13 е разход на масло или пилена глава... второто ми се вижда по-хубаво !!!А какво значение има в какви обороти е колата, маслообирача не прави разлика колко пъти отива до ГМТ в минута... ( поне така си мисля аз ) А пък ако хвърля сажди отзад сигурно ще гори 10 към 1 (бензин - масло)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DESO D15B2

Сажди не хвърля изобщо, ама на 1500 км. доливам по 1 литър.иначе върви мн добре дърпа бързо има ряз няма проблеми.нямам никаква представа дали е отварян мотора и дали е шлаифано нещо по него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десо тя и 3л. да запо4не да гори,няма да спре да върви.Според мен е доста голям този разход на масл и е за ремонт. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...