Jump to content
mraFkata

колата загасна и не иска да пали?!

Recommended Posts

здравейте на всички ,за пръв път пиша във форума (още съм млад и зелен на тема Хонда - карам я отскоро). Та вчера на студа паля си аз колата ,за да ходя на работа и тръгвам без проблем. След около 30-40м спрях на един светофар и тръгвайки колата ми изгасна. Опитвайки се да я запаля нищо не се получи и съм доста притеснен от това. Вечерта пак пробвах да я запаля и нищо не стана. Акумулаторът е нов (дава контакт и индикаторите светят ,че всичко е ОК). От какво може да бъде проблема и какво да я правя. Препоръчайте ми моля и сервиз, до който да я бутам, за да я погледнат. Мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай я при Омбре да ти е мирна главата и да не се излагаш по светофарите повече.Така можем само да гадаем от какво е.Виж тук!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Газ към Обре. Добре дошъл в форума.

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mraFkata

Добре заварил ,дет се вика :hondarulez: Мерси за съвета ,но няма да е "газ към Омбре" ,а ще е теглене с въжето към Омбре :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Директно ти казвам, че е на 99% бубина. Намира се в делкото, това е най-калпавото място на Хондичките ни. А ако нямаш късмет, може да е и комутатор или и двете. Омбре може да я оправи.Успех :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, сега се сещам че и при мен беше така по едно време. Смяна на бобината и колицата заспа. Имах пред вид газ на теглещата кола към Омбре. :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ironstone

Дали може да е бушон? При мен както паркирам изгасна веднъж, не пали, индикаторите светят. Изкарах си акъла. Оказа се изгорял бушон 10 ампера. Ходих в 5 магазина и нямаха бушончета :cool: В шестия имаха. Не ми достигаха 10 стотинки да си взема комплекта :dry: . Тръгнах да се връщам и срещнах случайно една колежка, която ми услужи :lol: . Взех бушончетата, ама докато се върна едно приятелче взело, че сменило бушона :huh: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Miroslav.Ivanov

Аз имах доста проблеми с запалването на предишната ми кола (Пасат). И на мен така ми изгасна веднъж на светофар и така и не запали. Беше проблем в стартера и алтернатора - не знам какво му правиха. Друг път излизам от едно заведение и не върти стартера - по време на движение от вибрациите се беше измъкнало кабелчето на стартера, вкарах го и си запали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен е бубината!!! Най-лесно можеш да провериш като видиш дали подава искра на свеща докато се опитваш да палиш колата! Но ако до свещите стига искрата значи не е това!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох при Омбре ,ебати пича. Надявам се и работата ,която ще ми свърши да е добра колкото и отношението му. Евалата батенце! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше същата работа, всичко си свети, ама колата не пали, размърдах клемите и запали.Явно не е давала добър контакт, странното е че имаше колкото да ми свети таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобина 70 лв и за 5 мин се сменя после пак газ от светофар до светофар ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...